38.8 C
Скопје
16:39 - 19 јули, 2024

Болната Кејт Мидлтон го планира следното појавување во јавност: Во ложата на Вимблдон

Кејт Мидлтон го планира своето следно кралско појавување во наредните недели по нејзиното појавување на Trooping the Color 2024, пишува Њујорк пост.

Принцезата од Велс на почетокот на јуни ги воодушеви обожавателите со тоа што му се придружи на кралското семејство за да го прослави роденденот на кралот Чарлс III на балконот на Бакингемската палата. Сега. идната кралица наводно планира да се појави и на тениското првенство на Вимблдон во јули.

„Нејзиното лекување е во тек и ќе продолжи во следните неколку месеци, но знам дека таа би сакала да присуствува на тенискиот турнир Вимблдон – таа е покровител на тенискиот турнир“, рече кралскиот експерт Емили Ендрјус.

Таа додаде дека сопругата на принцот Вилијам минува низ „добри и лоши денови“ додека продолжува со лекувањето од рак.

Како што е познато, Кејт Мидлтон е голем љубител на тенисот и таа секогаш ги следи натпреварите во кралската ложа на централниот терен.

Претходно, шефот на Ол Ингланд клубот, кој е домаќин на годишниот турнир, зборуваше за претпоставката дека принцезата ќе се појави на настанот.

„Наш приоритет е нашиот патрон да се опорави и секако немаме намера да вршиме дополнителен притисок врз нејзиното закрепнување со шпекулации за нејзиното учество на тековниот шампионат“, рече Дебора Џеванс.

Слични објави

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо

(Фото) Жељко Бебек настапува со синот кој „растура“: Сакам да ме „прешиша“ на сцена

еспресо
Се вчитува....