11.8 C
Скопје
23:25 - 23 април, 2024

Астропрогноза за сабота, 24 февруари: Профит за Бикот, забава за Рибите

Овен

Денот е поволен а решавање на секкви проблеми. Решете ги оние проблеми и задачи што ги одложувате за подоцна. Тогаш ќе имате шанса да започнете нешто ново без товарот од минатото.

Бик

Бикот може да добие многу профитабилна понуда, која ќе биде исклучително тешко да ја одбијат. Ѕвездите велат дека треба да ги измерите сите добри и лоши страни и да ја донесете вистинската одлука.

Близнаци

Близнаците можат да воспостават врски со луѓе со кои судбината одамна ги разделила. Можеби имало недоразбирања меѓу вас, но доста време помина, вие се променивте. Сега сè може да биде поинаку.

Рак

Вашата интуиција ќе биде на својот врв. Тоа значи дека треба да го слушате вашиот внатрешен глас за да донесете одлука која ќе ви го олесни животот. Комуницирајте повеќе со луѓето.

Лав

Лавовите треба да одат на одмор за да се ослободат од работа и малку да се опорават. Рестартирањето нема да ви наштети бидејќи се приближувате до фаза на исцрпеност.

Девица

На Девиците им се советува да се грижат за себе. Задоволете се со нешто пријатно, размислете за добри работи, забавувајте се. Позитивните емоции само ќе ви користат.

Вага

Привлечните Ваги на овој ден ќе можат да ја освојат апсолутно секоја личност. Користете ги своите вештини за да ги привлечете оние луѓе со кои ќе уживате во постигнувањето на вашите цели.

Шкорпија

Бидете внимателни на вашите емоции и желби. Не треба постојано да се откажувате од она што ви носи задоволство од неразбирливи причини. Направете се среќни.

Стрелец

На овој ден ќе можете да ги надминете сите препреки доколку сте порешителни и похрабри. Не плашете се од ништо, бидејќи универзумот е на ваша страна. Тој ќе ви помогне да се справите со сè.

Јарец

Јарците треба да бидат внимателни во финансиските работи. Не ги трошете сите пари на ситници, бидејќи ризикувате да се заборавите и да останете без пари. Подобро размислете како да најдете нов извор на приход.

Водолија

Доаѓаат промени во вашиот живот. Тие ќе ви помогнат да станете подобри и да ги постигнете вашите цели уште побрзо. Се ќе ви успее, само треба малку да се потрудите.

Риби

Доколку имате нереализирани фантазии, тогаш време е да ги претворите во реалност. Бидете храбри, бидејќи во спротивно животот ќе ви биде многу досаден.

Слични објави

(Фото) Јелена Ѓоковиќ мами воздишки во Мадрид: Ќе ве заболи глава кога ќе дознаете колку чини накитот кој го носи!

Еспресо

„Не знам како ќе заврши ова“: Марија Шерифовиќ ја откри причината зошто ја нема во „Ѕвездите на Гранд“

Еспресо

(Видео) „Дува силен ветар, ама…“: Се огласи Никола Роквиќ од патот кон Грција

Еспресо

(Фото) Први фотографии на Раста од болница: Раперот задржан поради големи болки

еспресо

(Фото) Пријател објави приватна фотографија на Дарко Лазиќ и Катарина: Вака не сме ги виделе

Еспресо

Раста итно примен во болница

Еспресо
Се вчитува....