12.8 C
Скопје
08:03 - 15 април, 2024

Ана Севиќ проговори за работата: „Себеси постојано се критикувам“

Пејачката Ана Севиќ, сега и актуелна како нова одителка на Ѕвездите на Гранд, вели дека е голем перфекционист, па нема да се зафати со работа доколку не е сигурна дека тоа ќе го направи сто отсто посветено и добро.

Таа тврди дека е подготвена да биде цел ден на работното место, доколку тоа и е она што ѝ се допаѓа и што го сака.

-Никогаш ништо не правам половично и секоја работа сакам да ја работам сто проценти. Секогаш се обвинувам за нешто, јас сум некој кој е голем перфекционист. Секако, во емисија која трае четири часа, се случува некоја грешка, но тоа им се случува и на светски познатите водители, а камоли на мене, вели Ана за српскиот портал Република.

– Сите знаат дека јас можам да направам се што ќе посакам. Таков беше и овојпат случајот. Натпреварувањето во кое сум водителката ќе биде одлично и верувам дека гледачите допрва ќе видат спектакл. Добив многу пораки на поддршка, а најмногу ми значи пораката на Николина Коваќ. Тоа што ми го нашиша многу ме допре, и благодарна сум што познавам такви луѓе – обасни Ана.

Слични објави

Кои хороскопски знаци ќе пливаат во пари оваа недела: За Скорпиите зголемување на платата, за Рибите нови инвестиции

еспресо

(Фото) Јована Јеремиќ во емисија во живо ги покажа гаќите, цела Србија откри каква долна облека носи водителката!

Еспресо

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо
Се вчитува....