11.8 C
Скопје
22:42 - 23 април, 2024

Адвокатите на Алек Болдвин бараат да се отфрлат обвиненијата за убиство од небрежност против него

Адвокатите на познатиот американски актер Алек Болдвин побараа од судот да се откаже од обвинението за убиство од небрежност против него.

Сметаат дека обвинителите го прекршиле законот при составувањето на обвинителниот акт, пренесува Експрес.

Според изданието, бранителите на актерот тврдат дека владините обвинители ги прекршиле судските наредби со тоа што на медиумите им откриле информации за убиство од небрежност, што „неправедно дејствувале против Болдвин“.

„Доста е. Ова е злоупотреба на системот и навреда за невин човек чии права се до крај прекршени. Судот мора да го отфрли обвинението“, велат адвокатите.

Во предлогот, исто така, се наведува дека обвинителството „незаконски ја лишило“ поротата од докази во корист на Болдвин, вклучително и тоа што на сведоците на Болдвин не им дала „можност да сведочат“.

Адвокатите веруваат дека обвинителите „јавно го влечеле Болдвин низ јамата создадена од нивните прекршувања, несвесни за фактот дека две и пол години над неговата глава висат тешки кривични пријави“. Болдвин беше повторно обвинет за убиство од небрежност во јануари оваа година и се соочува со судење во јули во Санта Фе, Ново Мексико.

Слични објави

(Фото) Јелена Ѓоковиќ мами воздишки во Мадрид: Ќе ве заболи глава кога ќе дознаете колку чини накитот кој го носи!

Еспресо

„Не знам како ќе заврши ова“: Марија Шерифовиќ ја откри причината зошто ја нема во „Ѕвездите на Гранд“

Еспресо

(Видео) „Дува силен ветар, ама…“: Се огласи Никола Роквиќ од патот кон Грција

Еспресо

(Фото) Први фотографии на Раста од болница: Раперот задржан поради големи болки

еспресо

(Фото) Пријател објави приватна фотографија на Дарко Лазиќ и Катарина: Вака не сме ги виделе

Еспресо

Раста итно примен во болница

Еспресо
Се вчитува....