9.8 C
Скопје
01:33 - 15 април, 2024

Астропрогноза за петок, 15 март: За Девиците напредок, за Вагите помирување

Овен

Овенот ќе биде многу позитивен кон другите луѓе. Благодарение на харизмата, тие ќе можат да привлечат нови ликови во нивните животи, па дури и личност која може да им стане сигурен партнер.

Бик

Не правете грандиозни планови за овој ден, бидејќи судбината може да ви го промени планот. Можеби ќе треба да направите нешто што не сте го планирале или не сте го сакале.

Близнаци

Можете да најдете заеднички јазик со која било личност ако покажете малку трпение и разбирање. Не треба да ги споредувате сите со себе, туку треба да им давате шанса на другите да бидат свои.

Рак

Од самото утро, Раковите можеби нема да се чувствуваат многу добро. Ако не сте физички добро, тогаш не треба никаде да брзате. Одложете сè за подоцна и дајте си време да се опуштите.

Лав

Вашата амбиција ќе ви помогне да најдете истомисленици и заедно со нив да дојдете до резултатот за кој сонувате. Ќе успеете ако научите да работите во тим.

Девица

Девиците ќе бидат фокусирани само на работата. Ова е добро, бидејќи е време да се справите со нештата што се насобрале и да започнете нешто ново. Само така ќе забележите напредок.

Вага

Ако сте имале конфликти со некои луѓе, тогаш денес можете да ги ставите сите точки на проблемите. Разговарајте отворено, признајте ги грешките, побарајте прошка и бидете попријателски настроени.

Шкорпија

Денес можете да ги постигнете своите цели. Тоа ќе се случи сосема неочекувано, бидејќи непознат човек или странец ќе ви помогне во тоа. Да, да, во вашиот живот ќе се појави покровител кој ќе ги реши сите ваши проблеми.

Стрелец

Стрелецот треба да посвети време на физичкиот развој. Спортот, медитацијата, јогата ќе ви помогнат не само да го зајакнете телото, туку и духот. Грижете се за себе.

Јарец

Денес, Јарците треба да покажат грижа за саканите. Поминете повеќе време со нив, опуштете се, разговарајте, споделувајте тајни. Така ќе станете уште поблиски.

Водолија

Не плашете се да го надминете вообичаеното и да експериментирате. Само така ќе забележите какви било промени. Во спротивно, ќе застанете на едно место и нема да се развивате никако.

Риби

Рибите ќе мора да покажат емпатија. Ако некој близок ви се обрати за помош, не одбивајте. Поддржете го/ја ако можете и направете го/ја да се чувствува подобро.

Полни џебови: Два хороскопски знаци до крајот на март ќе бидат опсипани со пари

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....