16.8 C
Скопје
17:49 - 20 април, 2024

(Видео) Меган Маркл ја искористи ситуацијата со „исчезнатата“ Кејт: Лансира сопствен бренд!

Додека сите зборуваат за „исчезнатата“ принцеза Кејт Мидлтон, Меган Маркл ја искористи ситиацијата за себепромоција – војвотката од Сасекс најави дека ќе продава прибор за јадење, слатки, џемови и ќе популаризира работи кои и се драги. Вели дека поминала околу една година развивајќи го проектот.

Сопругата на принцот Хари, Меган Маркл, лансира свој бренд за животен стил, American Riviera Orchard. Таа веќе направи соодветен профил на Инстаграм, при што на страницата го претстави само логото на проектот, напишано со елегантен златен фонт, а во нејзините „приказни“ објави кратко видео. Потписот во насловот на профилот е „Меган, војвотката од Сасекс“.

инстаграм

Новиот проект се развива повеќе од една година – и во него ќе има „сè што ѝ е блиско до срцето“.

Кон крајот на минатата година, според Вог, почнаа да кружат гласини дека поранешната актерка сакала да го оживее нејзиниот стар блог за животниот стил, The Tig. Пред да се омажи за принцот Хари, Маркл активно објавуваше рецепти, водичи и написи на различни теми на веб-страницата и социјалните мрежи. („Tig“ е скратено име од нејзиното омилено вино, Tignanello.) Меѓутоа, по свршувачката во 2017 година, Меган ја затвори страницата.

Според Канцеларијата за патенти и трговски марки на Соединетите Американски Држави, пријавата за трговска марка за „American Riviera Orchard“ била поднесена на 2 февруари 2024 година. Наведените производи и услуги вклучуваа садови, готвачи, текстил и јадења, мармалади и овошни џемови.

Флеш кампањата се совпаѓа со лансирањето на новото шоу за готвење на Меган на Нетфликс, каде што таа ќе произведува и продава свои производи. Војвотката во иднина планира да напише книга и да создаде блог за кујна.

Можно е да отвори и продавница во која ќе се продаваат јадења, чаши, џемови, покривки и книги со рецепти.

„Кејт дозна за вонбрачното дете на Вилијам“: Нови сознанија за „исчезнатата“ принцеза

Слични објави

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо
Се вчитува....