Вистински културен спектакл низ Скопје – ТАМАРА ТОДЕВСКА блескаше во „Звуците на Чаршијата“ (ФОТО)

Во Скопје веќе трет ден по ред се одржува манифестацијата „Звуците на Чаршијата“. Овој културен настан кој го бележи оваа година 13-тото издание, собра во едно место многу уметници не само од земјата, туку и пошироко.

Покрај Камениот Мост во Скопје, синоќа многубројни пејачи, меѓу кои и Тамара Тодевска приредија вистински спектакл.

Фејсбук

Тамара се појави со посебен моден стил како и секогаш. Концертот собра голем број млади луѓе во публика, а се пееше на разни јазици.

Фејсбук

Од сликите објавени на Фејсбук од страна на градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу можеме да ја „уловиме” атмосферата од синоќешниот концерт.

“Скопје во фантастична атмосфера ги доживува емоциите кои ги пренесува културната манифестација “Звуците на Чаршијата“ 13 пат по ред! Вистински спектакл создадоа sвездите на нашата музичка естрада Дафина Зеќири, Ил Лимани, Луми Б, Тамара Тодевска и Ди-џеј Електрон. Звуците на Чаршијата се најдобриот промотор на вредностите кои ги поседуваме, но и на соживотот за здрава иднина на нашата земја. Токму заради ова причина, заедно со градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов, директорката на Културниот Информативен Центар г-ѓа Сермине Пурини и многу спонзори се погриживме на нашите плоштади, звуците на музиката и ремек делата на нашата култура да ја оживеат нашата душа и да не соединат околу убавото“, напишал Ганиу на официјалниот профил на Општина Чаир на Фејсбук.

Фејсбук
Фејсбук

 

Слични објави

„Ќерка ти не ја пипнав поради тебе“! Луна Џогани веќе не може да трпи – поднесе кривична пријава против оваа пејачка (ФОТО)

Igor

Ниту Паркинсоновата болест не може да го победи Ози Озборн: Не сакам никогаш да одам во пензија!

Еспресо

ЗА ФИТ ТЕЛО: 4-минутни вежби кои заменуваат еден час вежбање во теретана (ВИДЕО)

Igor

Немате идеја што да гледате? Ова се 10-те моментално најпопуларни серии на Нетфликс (ВИДЕО)

Еспресо

КАРЛЕУША СО БИЗАРЕН ИЗГЛЕД: Разголена, мрежи и без долна облека! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Работи кои може да се случат со вашиот организам доколку секој ден пиете чај

Еспресо

Остави Коментар

18 − 15 =

Слични објави

Вкус кој освојува: Наједноставниот колач со суво овошје

Igor

Девојката на Игор Карачиќ слави во Стокхолм: Македонката Душица објави селфи за финале! (ФОТО)

Васко Спасоски

Тајландскиот крал се самоизолирал во хотел на Алпите и си направил харем со 20 жени

Еспресо

Пинџур, ајвар, малиџано: Традиционални македонски рецепти за зимница

Igor

Херман Хесе: Парите не се ништо, моќта не е ништо, убавината не е ништо, среќата секогаш е таму каде што некој знае да сака!

Еспресо

Дневен хороскоп за 16 ноември, 2019 година!

Igor