24.8 C
Скопје
15:00 - 13 август, 2022

(ВИДЕО) Интимнити делови ги покри со бела самолеплива трака: Без ниту едно парче облека на неа, но со моќен глас Андријана повторно го освои жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Андријана Петрушовска доминираше во „Ѕвездите на Гранд“: Атрактивната Македонка влезе во полуфинале, а со својот избор на стајлинг ги остави жирито и публиката во неверување.

Полека, но сигурно нашата претставничка во најпопуларното музичко натпреварување во регионот, „Ѕвездите на Гранд“, Андријана Петрушовска обезбеди влез во полуфиналето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kika Studio (@kikastudio)


Со одлична изведба на песните „Ја волим свој грех“ и „Инсомниа“, Андријана освои пет од вкупно шест гласови на жирикомисијата и со тоа обезбеди бараж-натпреварување од каде всушност беше избрана да влезе во полуфиналето.

Можеби нејзиниот против кандидат Нермин Ханџиќ ги освои сите гласови, но нашата Андријана доминираше на сцената поради својот стајлинг, со кој ја воодушеви жирикомисијата, а веруваме и публиката пред малите екрани.

За нејзиното пеење, особено и изгледот, таа доби само позитивни коментари.

„Мислам дека требаше да добиеш шест гласови, стојам позади тоа. Можеби очекуваа да играш, но песните кои ги пееше воопшто не се лесни“ – беше коментарот на Цеца.

„Знам колку треба храброст за ова, супер беше, идеална беше“ – кусо искоментира Мили.
Исто така и пејачката Снежана Ѓуришиќ кажа убави зборови за нашата Андријана.

„Оваа Македонка е една таква пејачка што боли глава. Очекував ова од тебе, одлична пејачка си. Перфроманс одличен, верувам дека ќе одиш понатаму, бидејќи би било глупо ако не идеш понатаму“.

Погледнете го нејзиниот настап:

Слични објави

Познато е кој англиски град има најголема шанса да ја организира Евровизија 2023, Лондон не е меѓу 7-те кандидати

Еспресо

Цеца го откажа концертот во Црна Гора: „Единаесет човечки животи неповратно згаснаа за неколку минути“

Еспресо

Бразилската манекенка Алесандра Амборзио лудо се забавуваше на концертот на Сека Алексиќ во Будва

Еспресо

Збогум Ен Хеч, пријателите се простуваат од глумицата, имаше 53 години: „Рајот има нов ангел“

Еспресо

(Фото) Како клонови! Како изгледа мајката на Ирина Шајк; Олга Шајхлисламова имала тежок живот, но убавината ѝ останала недопрена

Еспресо

Ова е човекот со кој Николина Пишек била во тајна врска пред да го запознае Видоје

Еспресо
Се вчитува....