20:55 - 12 јуни, 2024

Вељко Ражнатовиќ го прекина молкот: Синот на Цеца откри дали планира четврто дете

Вељко Ражнатовиќ, синот на српската пејачка Светлана Ражнатовиќ Цеца, синоќа реши да стави крај на гласините и откри дали тој и неговата сопруга Богдана планираат четврто дете.

Младиот боксер многу ретко се појавува како гостин во емисија и дава интервјуа, но сега во подкастот зборуваше за својата професија и за неговите лични планови.

Вељко од Белград се пресели во Тител, каде живее со семејството, а сега откри колку често ја посетува мајка си во главниот град на Србија.

„Секогаш кога имам некои обврски во Белград, доаѓам кај мајка ми. Мојата мала мамичка“, рекол тој.

Сопругата на Вељко, Богдана Ражнатовиќ, роди трето дете, уште еден син Исаија, а на прашањето дали ќе го прошири семејството за уште еден член, боксерот рече:

„Сега одам да одморам… И третиот дојде непланирано“, истакна Вељко Ражнатовиќ во подкастот „Лагани подкаст“.

Слични објави

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо

(Видео) Нивес Целзиус се разголи покрај базен и предизвика воздишки: Покажа многу повеќе од тетоважите

Еспресо

(Фото) Јелена Ѓоковиќ вози велосипед во нива, во фустан со пруги, без трошка шминка: Вака ужива со Новак по неговата операција

Еспресо

Тага во домот на Огњен Амиџиќ! Смртниот случај во семејството на неговата сопруга ги скрши

Еспресо
Се вчитува....