ВЕЌЕ СЕ ОГРАНИЗИРА СВАДБАТА: Актерот и пејачката смислија се, а ова се деталите!

Кети Пери и Орландо Блум ја започнаа романсата во 2016 година, една година подоцна се разделија, а повторно да се смират во 2019 година. Сега познатиот пар се подготвува за венчавка.

Иако ниту Кети, ниту Орландо за ова прашање не се изјаснија во јавноста, а изворот открива дека свадбата ќе се случи до крајот на годината. Глумецот сака настанот да биде скромен, без големи фанфари и бројни гости.

– Кети е таа која го има главниот збор, но и Орландо е вклучен во планирањето. Најважно е дека двајцата не се под стрес. На веселбата ќе бидат повикани само најблиските членови на семејствата и нивните пријатели – вели анонимниот извор.

На двајцата ова ќе им биде втор брак, а Орландо од првиот со Миранда Кер го има синот Флин.

Слични објави

Пуштен новиот сингл на Антониа Гиговска

Igor

Гола нога, шлиц до колкови, а градите „кипат“! Карлеуша во оваа комбинација би го „стопила“ и најголемиот снег! (ФОТО)

Еспресо

Сакаше да ги поздрави фановите, па за малку не падна од балконот (ВИДЕО)

Igor

Италијанската новинарка позитивна на коронавирус: Заразена сум, но асимптоматична, затоа внимавајте!

Еспресо

Поминаа 75 години од познатата битка за Иво Џима: За 36 дена загинаа 28.000 војници (ВИДЕО)

Еспресо

Каде на одмор по пандемијата? Селскиот туризам им годи на сите, а на децата со астма пониска планина

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет − 13 =

Слични објави

Легендарната Шер после 44 години во исто издание: Никој не може да поверува дека има 73 години (ФОТО)

Еспресо

AББA после 50 години: Како женскиот дел од групата ја преживеал големата трагедија и распаѓањето на групата?

Еспресо

Кејт Мидлтон бледа и испиена по скандалот во кралството (ФОТО)

Еспресо

Шерон Озборн ја смени фризурата по која беше впечатлива! (ФОТО)

Еспресо

Шарлиз Терон: Веќе 10 години сум сингл

Igor

„Ме тераше да носам фустани од жена му“: Џенифер Анистон го нарече свиња сексуалниот предатор од Холивуд (ФОТО)

Igor