Цеца откри долго криена тајна: Дали платила за една од своите најпознати песни?

Цеца Ражнатовиќ во интервју за „Курир Старс“ открива на кого сè пеела пратечки вокали, но и кои ѕвезди пееле за нејзините песни, како и колку чинела песната „Београд“.

Цеца открива дека иако се зборува дека пеела придружни вокали на песната „Ваздух који дишем“ на Дајана Трипуновиќ, тоа не е вистина, туку дека единствен пат пеела за Вики Миљковиќ за песната „Свадбе нече бити“.

Таа услуга не ја наплатила, туку го направила тоа на пријателска и колегијална основа, како што за неа го имаат направено тоа Ана Бекута, Мира Шкориќ и Гоца Тржан.

Во јавноста исто така се зборува и дека „Београд“ била наменета за Весна Змијанац и дека Цеца морала да плати за да ја добие таа песна. Сепак, за „Курир Старс“ таа открива дека во тој момент не знаела дали „Београд“ е наменета за некого, туку Дино Мерлин ѝ ја понудил како опција за дует, но потоа ја снимила сама.

Исто така, Цеца тврди дека никогаш не одбила песна, за потоа да ја чуе од друг изведувач, туку дека песните за неа секогаш биле компонирани наменски.

Слични објави

Неговата ХУМАНОСТ нема цена: Хју Џекман повика ПРОСЈАК на вечера

Igor

Девојката која ја прекина Лигата на шампионите овој пат ПРОВОЦИРА со ЗАДНИКОТ! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Здрави протеински појадоци со јајца од рерна

Igor

РОДЕНИ ЕДЕН ЗА ДРУГ: Овие 4 астро-парови ќе имаат вечна љубов

Igor

Санса од „Игра на тронови“ за првпат јавно зборува за своето нарушување

Igor

Вратете се во минатото и присетете се на овој безвременски цртан филм на Дизни (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

единаесет − оне =

Слични објави

Што прави оваа жена? Хрватската старлета прави фотошоп на фотките како наша Мелита! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Дебела, омажи се за бел човек!” Плус-сајз манекенката добила ужасна порака, па ја објавила (ФОТО)

Igor

Рене Зелвегер се појави во одличен фустан со кој ги надмина Бијонсе и Анџелина Џоли! ФОТО)

Еспресо

Згодната ќерка на Здравко Чолиќ е главна на Инстаграм: Малечката Уна објавува жешки фотографии од кои застанува здивот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Досега никој не знаеше како изгледаат: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавија фотографии од нивните работни соби

Еспресо

РАЗОТКРИЕН МАКРОТО НА СРПСКАТА ЕСТРАДА: Познати личности меѓу клиентите!

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian