Трагедија! Пејачка загинала од пиротехника додека пеела на сцена (ВИДЕО)

Пејачката Хоана Саинс загина во саботата вечерта за време на својот настап и тоа како последица од огномет кој ја погодил дека била на бина.

Хоана имала 30 години, а ја усмрти пиротехника додека со својот бенд од 15 луѓе настапувале во местото Лас Барланс. Трагедијата се случила додека изведувале кореографијата со останатите танчеи и музичари.

Пиротехниката ја погодила во стомак, а итната медицинска помош пристигнала 25 минути подоцна. За жал таа за кратко време подлегнала на повредите откако била префрлена во болница.

Погледнете го видеото кое кружи на социјалните мрежи:

Слични објави

Дали Клеопатра навистина ја убила змија? Теоријата за змиското каснувањето

Еспресо

Лидија Вукиќевиќ топлес го запали интернетот: Актерката покажа како ужива во Македонија! (ФОТО)

Igor

Четвртина век од смртта на Курт Кобејн

Igor

Ги излуди фановите со огромните гради – Сораја објави ново провокативно видео

Еспресо

„Сека, Мирослав, Бајага и Жељко се ЧЕТНИЦИ! Не ги пуштајте во Хрватска!“

Igor

СОПРУГАТА НА ГРУ се огласи за првпат по неговата смрт (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

17 − два =

Слични објави

Двејн Вејд отворено призна дека неговото дете е трансродово лице (ВИДЕО)

Еспресо

Сталоне пристигна во Хрватска: Со семејството ќе го слави роденденот

Igor

Џенифер Лопез на оригинален начин го честиташе Божиќ: Фановите ја коментираа позата (ФОТО)

Слободен печат

Најбрзиот човек на светот ќе стане татко: „Кралот или кралицата доаѓа“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Никогаш не добивате покана за втор состанок? Еве зошто!

Igor

Цензура: Забранетите филмови на Нетфликс

Еспресо