Светски познатата Дуа Липа доаѓа во Скопје?

Веќе наголемо се зборува низ градските кулоари дека во Скопје ќе дојде музичката ѕвезда Дуа Липа.

Имено, деталите биле веќе договорени, а таа ќе настапува на отварање на компанија која се занимава со игри на среќа.

Веќе е познато и во кој хотел ќе се одржи овој гламурозен настан, а пејачката во Скопје ќе пристигне со целата своја екипа од дваесетина луѓе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on

Слични објави

Анџелина Џоли го преболи Бред Пит и почна да излегува со други мажи! (ФОТО)

Igor

ПРОБАЈ ДА ГО ПОГОДИШ ТОПЧЕТО: Навивачка со голи гради деконцентрира голфери (ВИДЕО)

Еспресо

СЕ ПРАВИ НАВЕЧЕР, СЕ ЈАДЕ НАУТРО: Неверојатен здрав појадок кој го топи салото

Igor

Наоми Кембел, Синди Крафорд, Клаудија Шифер: Интригантни кралици на модните писти (ФОТО)

Igor

Џеј Ло полугола на Супербол настапи со ќерка ѝ: Нејзиниот настап оценет како провокација на Трамп (ВИДЕО)

Еспресо

Детето на Илон Маск веќе не се вика X Æ A-12! Обидете се да го прочитате новото име

Еспресо

Остави Коментар

4 − 2 =

Слични објави

Милан Калиниќ кажа виц за Миле Китиќ и сите во студиото „прснаа“ од смеење (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Да признаев дека сум ГЕЈ никогаш немаше да станам актер (ФОТО)

Igor

Совршенство од вкусови во 5 чекори: Торта од бела чоколада и јагоди без печење! (РЕЦЕПТ)

Igor

Супер директор: Им поделил на вработените 1,6 милиони долари што ги заработил на берза

Еспресо

Превкусно рижото со шампињони – Идеалното јадење за летните горештини (РЕЦЕПТ)

Igor

Проблеми за Џорџ Клуни: Славниот актер е дел од фирма која е обвинета за злоупотреба на детски труд

Еспресо