6.8 C
Скопје
06:58 - 4 март, 2024

Супермоделот Паулина Поришкова искрена докрај – „бев само закачалка за алишта“

Паулина Поришкова во разговор со „yahoo life“, ги сподели лекциите што ги научила додека била една од најбараните манекенки во светот.

Иако долго време ѝ се восхитуваа на нејзината младост, убавина и тело, Поришкова вели дека не била ништо повеќе од „закачалка за облека“ во времето кое се смета дека била најславна во светот на модата.

– Од перспектива на постара жена, се гледам себеси како млада жена и размислувам, што имаше за славење? Немав половина од својот памет, немав половина разбирање, немав трпение, немав карактер. Навистина, кога велат дека си бил во цутот, единственото нешто што било најдобро тогаш е тоа што моето лице немало ниту една брчка, а исто така и телото… дека сум мазно платно. Сите добри работи доаѓаат додека растеш. Па, зошто ја славиме младоста до тој степен? Сè уште го барам тој одговор. На пример, зошто ја обожаваме младоста? Зошто жените на моја возраст сакаат да изгледаат 20 години помлади? – прашува Поришкова.

Паулина Поришкова е шведски модел. Родена е во Чешка, а израснала во Шведска. Поришкова стана првата жена од централна Европа која се појави на насловната страница на изданието за костими за капење Sports Illustrated во 1984 година. Како актерка, Поришкова го имаше своето филмско деби во филмот„ Ана“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paulina Porizkova (@paulinaporizkov)

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....