Стинг ја воодушевува публиката во Скопје

Познатиот пејач Стинг го одржува својот концерт во главниот град. Тој како типичен Англичанец настапот го започна точно во 22 часот.

Концертот го отвори со песната Message in the Bottle, при што продолжи со песни од последниот албум. Со него е дојдена целата екипа и во „line up“-от се предвидени и песни од Police.

Влатко Стефановски Трио ја загреа атмосферата пред настапот на Стинг, а еуфоријата е уште поголема со победата на Вардар.

Слични објави

Дизајнерката Ивана Кнез речиси гола на Инстаграм (ФОТО)

Igor

Во ПРЕСМЕЛ ФУСТАН на црвениот тепих: Глумицата покажа сè!

Igor

Анастасија Ражнатовиќ отворено проговори за љубовниот живот на Цеца: Едвај чекам да се омажи!

Васко Спасоски

Супербрза вечера: Тортиља со пилешко готова за 20 минути

Igor

Перфектен стајлинг: Меланија Трамп и во едноставен тексас фустан остава без здив! (ФОТО)

Igor

Се породи ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА: Бебето доби име по лик од „Игра на тронови“

Igor

Остави Коментар

дваесет + пет =

Слични објави

НА СКАЛА ОД 1 ДО 10: Колку се арогантни овие 4 хороскопски знаци?

Igor

Инстаграм модел кој ги руши сите предрасуди! (ФОТО)

Еспресо

НЕ И Е ПРВПАТ: Ријалити ѕвездата покажа повеќе од потребното во фустанот под кој не носеше ништо (ФОТО)

Igor

Igor

ДЕВОЈКАВА ги носи сите есенски трендови на себе, инспирирајте се!

Igor

Сузана Турунџиева ужива на Малдиви (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian