СИТЕ ПОГЛЕДИ КОН МИРКА: Еве колку чини фустанот кој го носеше сопругата на Роже

Мирка Федерер навиваше за својот сопруг во финалето на Вимблдон, а огромно внимание привлече со својот моден избор.

Мирка е мајка на четири деца, кои ги има добиено во бракот со Роже Федерер. Нејзиниот едноставен цветен фустан привлече многу внимание, бидејќи успеа да добие ефективен изглед без разголеност и деколте.

Според разбирачите на мдоата, овој фустан чини 980 евра, а на попуст може да се најде и за 680 евра.

мирка федерер
Фото Профимедиа

Слични објави

Нема да го/ја препознаете: Погледнете како изгледа сега Кончита Вурст!

Васко Спасоски

Пријанка Чопра и Ник Џонас најдобро облечен пар (ФОТО)

Igor

ДРАМАТА ПРОДОЛЖУВА: Јелена Карлеуша итно заминала кај психијатар…

Igor

Протекоа 23 порно фотки од американската кошаркарка: Провокативни селфиња, но и секс сцени објавени на интернет (ФОТО 18+)

Igor

Сите зборуваат за нејзиниот стајлинг: Викторија Бекам направи модна катастрофа! (ФОТО)

Igor

Кустурица и Бреговиќ заедно на сцена, а не се ни поздравиле: Му платив да ми напише музика, а тој ми подметна песна (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

8 − 8 =

Слични објави

Откриена актерката која ќе ја игра улогата на принцезата Дијана во последните сезони на хит-серијата „Круна“ (ФОТО)

Еспресо

Цеца го објави првите фотографии од внукот Жељко: Среќна крштевка ангелу мој! (ФОТО)

Еспресо

Наташа Беквалац има ново момче: Пејачката доби преубав подарок и на Инстаграм напиша – „Те сакам“ (ФОТО)

Igor

Хејли Бибер ги избледе веѓите за насловната на „Вог“ (ФОТО)

Еспресо

Првиот супермодел, Марион Морхауз: Индијанско потекло, топли, кафени очи и остри црти на лицето (ФОТО)

Еспресо

Има 181.000 фанови и огромни гради: Запознајте ја најжешката Македонка од Авастралија (ФОТО)

Igor