Шарлиз Терон блесна во фустанот на „Диор“: Го шиеле 1.200 часа! (ФОТО)

Пред неколку дена Шарлиз Терон присуствуваше на хуманитарниот настан „Africa Outreach Project Fundraiser“, а за таа прилика облекла фустан кој привлече големо внимание.

Profimedia

Глумицата се појави во мини-фустан со златна боја, кој сите ги остави без збор.

Profimedia

Терон се определила за фустан без прерамки, а ако се загледате малку повнимателно, ќе сфатите дека пред вас е вистинско мало ремек-дело.

Profimedia

Фустанот на Терон е украсен со бројни детали, односно рачно шиен вез од материјал сличен на кожа со златна боја. Фустанот го шиеле дури 1.200 часа, што не е реткост кога станува збор за тоалетите со потпис на модната куќа „Диор“.

Слични објави

Длабок шлиц и голо рамо: Атрактивната Сања Кужет (ФОТО)

Igor

Igor

ИЗГЛЕДА ОДЛИЧНО: Која е тајната на Меган Маркл за витката линија по породувањето?

Igor

Апстинирањето од секс е лошо за здравјето

Igor

Елена Ристеска во провокативно издание (ФОТО)

Igor

Пеколно „жешки“ сцени на почетокот од новиот спот на Катарина Грујиќ: Го фатила момчето во неверство, па подготвува одмазда (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

дваесет + три =

Слични објави

Пејачот побегна на топло: Ѓоко Танески ужива на едно од најубавите места во светот (ФОТО)

Васко Спасоски

Брајан Адамс го шокираше светот : Поради алчните гадови кои јадат лилјаци сè е на чеќање

Еспресо

Најчудниот холивудски пар: Рајан Гослинг и Ева Мендез немаат дадилки, не сакаат внимание и никаде не се појавуваат заедно!

Еспресо

Таика Ваитити доби Оскар и ги насмеа сите, бидејќи му здодеа да ја држи статуетката (ВИДЕО)

Еспресо

Облече ист фустан како минатата година: Меланија повторно заблеска во креацијата од Prada (ФОТО)

Igor

Тајфата, Димитар и 10 девојки во новиот спот за “Не си моја” (ВИДЕО)

Igor