Северина објави своја скандалозна снимка од пред 13 години: Некогаш ова го криеше, а сега се фали! (ФОТО)

Северина Којиќ на својот профил на Инстаграм потврди дека во сабота ќе оди во Ријека, која оваа година е Европска престолнина на културата.

По тој повод таа објави видео снимка од претставата „Господа Глембаеви“ од 2007 година, во која глумела. Ангажманот на Северина во претставата која тогаш ја режирал Бранко Брезовец предизвика голем скандал, а против Северина се бунеле и актерите и публиката.

– Сите тие кои ползат пред нас, подоцна нас страшно не валкаат…“ Мирослав Крлежа, „Господа Глембаеви“ 2007, ХНК Ријека… Ми беше задоволство да ја глумам бароницата Кастели, напишала Северина и ги известила фановите дека претставата можат да ја погледаат на нејзиниот канал на Јутјуб.

Слични објави

Полански номиниран за 12 француски Оскари, а жените бесни: Му се оддава почит на насилник и педофил!

Еспресо

По објавите дека има коронавирус Џеки Чен се огласи – Ви благодарам, добро сум!

Еспресо

Прва песна на Марија Денкин: Слушнете ја „Дали вреди“

Еспресо

Вистинските Рик и Морти: Средбата на двајцата актери ги разнежни корисниците на социјалните мрежи! (ФОТО)

Еспресо

Еве како САМИ си ја саботираме врската!

Igor

Пејачката раскина со ЉУБОВНИЦАТА! Поради неа си го остави мажот, а сега, неочекуван пресврт

Igor

Остави Коментар

четири + девет =

Слични објави

Ова се вика упорност: Фан го бркал Крис Хемсворт со мотор само за да добие автограм! (ВИДЕО)

Еспресо

Драма во домот на Лепа Брена! Боба пиел два дена без прекин па се „срушил“! (ФОТО)

Igor

Превкусна и сочна лазања

Igor

Кого провоцира Карлеуша со овие еротски видеа? (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Поздрав од купечкиот: Направете сами домашен интегрален леб

Igor

Три хороскопски знаци кои ќе имаат пролет од соништата: Неверојатна енергија, силни емоции, деловни пресврти

Еспресо