Се сеќавате на оваа буцкаста пејачка од македонската естрада? Таа ослабе и денес е „риба“ и пол (ФОТО)

Се сеќавате на полничката пејачка Наде Талевска која пред неколку години се повлече од македонската музичка сцена? Епа, таа Наде ослабе и изгледа подобро од било кога.

Солистката во Македоската опера и балет успеала да се „стопи“ благодарение на хроно диета која што за неа ја препишала докторка, а новата линија ја покажа на Фејсбук каде објави неколку фотки на кои може да се види дека е ослабена околу 20 килограми.

Инаку, Наде е мајка на три деца, а после неколкуте успешни синглови и видеа се повлече од светот на поп музиката и престана да снима соло песни.

Причина за тоа според нејзините кажувања беше поразителната сосотјба во која што се наоѓа домашната музичка сцена.

 

Слични објави

НЕ ПЕЕ ЛУНА!? Оваа МАКЕДОНСКА ПЕЈАЧКА признала дека се слуша нејзиниот глас во песната!

Igor

Видео хороскоп за 31.05.2019, петок

Igor

Жена-херој: Лепа Брена му го спасила животот на синот Стефан

Igor

Меган Маркл ги воодушеви сите со својот опуштен изглед: Повторно им пркоси на кралските правила (ВИДЕО)

Igor

Рики Мартин и Енрике Инглезијас ги израдуваа фановите! (ФОТО)

Еспресо

Раперката Дијана Ог има нова песна – „Панамера“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

18 − 12 =

Слични објави

Бред Пит првпат проговори за разводот со Анџелина Џоли: Морав да ја прифатам мојата вина

Igor

Моника Белучи ја скрати косата, а многумина велат дека изгледа помладо! Што мислите вие? (ФОТО)

Igor

Рецепт за осветлување на косата: Освен поубава боја, ќе добиете и свилена и сјајна коса

Igor

Што сѐ не е во ред со светот? Уметник ги засрами луѓето со илустрациите кои ја покажуваат суровата реалност

Еспресо

165 илјади воодушевени луѓе: Видеото во кое овие луѓе дознаваат дека ќе добијат внуче е вистински хит (ВИДЕО)

Еспресо

Арета Френклин го објави најголемиот хит во кариерата, Калиопи заврши со снимањето на вториот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо