Се сеќавате на малечкото девојче Илма Карахмет? Таа порасна, се омажи и изгледа вака (ФОТО)

На само 13 години се искара и ја нападна познатата пејачка Емина Јаховиќ, која тогаш кажа дека е премногу малечка за да се натпреварува и дека нејзиното време допрва доаѓа.

– Ти благодарам Емина, имаш свои деца и дај боже да те направат среќна како ти мене – напишала тогаш Илма на социјалните мрежи.

Сепак, Илма не можеше да ја испровоцира Емина. Таа тогаш и возврати на провокацијата, но со убави зборови. Напиша дека и посакува се најдобро и дека навистина мисли дека нејзиното време допрва доаѓа.

(Фото: Јутјуб)

Во меѓувреме Илма порасна, се омажи и повторно се врати на музиката.

Неодамна објави спот за песната „Ништо твое“.

Слични објави

Диво и заводливо: Бијонсе го запали Инстаграм со своето последно издание (ФОТО)

Еспресо

БИВШИОТ СОПРУГ ОСТАР: Од Северина остана само името…

Igor

„Доделувањето беше премногу предвидливо и здодевно“: Гледаноста на Оскарите најниска во историјата!

Еспресо

Се сеќавате на оваа буцкаста пејачка од македонската естрада? Таа ослабе и денес е „риба“ и пол (ФОТО)

Igor

Денеска се слави Младенци, празник на љубовта, младоста и бракот

Еспресо

4 хороскопски знаци кои никој не може да ги изманипулира

Igor

Остави Коментар

18 − три =

Слични објави

Елена Ристеска наполни 34 години: Конечно цела торта е за мене! (ФОТО)

Еспресо

Актерката на најпопуларната серија ги објави фотографиите од венчавката (ФОТО)

Igor

ЈА УНИШТИ СВОЈАТА УБАВИНА: И пластичните хирурзи во шок поради Меган Фокс (ФОТО)

Igor

Хороскопски знаци на кои никогаш ништо не им одговара, ништо не им чини, секогаш наоѓаат маани…

Igor

Енрике Иглесијас го вееше албанското знаме среде Солун (ФОТО)

Igor

Последниот филм на Чаплин „Модерни времиња“ бил силна критика на власта! (ВИДЕО)

Еспресо