СЕ МАЖИ ЌЕРКАТА НА ЛЕНИ КРАВИЦ: На свадбата бил и Џејсон Момоа со храбар моден избор (ФОТО)

Зои Кравиц, ќерката на рокерот Лени Кравиц и Лиса Боне, наскоро се мажи за својот избраник.

На свечениот ручек по повод почетокот на заедничкиот живот, гостите се загреваа за големата свадба која следи во блиска иднина.

Лиса, мајката на Зои, избра одличн шик комбинација, спој на високата мода и уличниот стил. Нејзиниот очув, Џејсон Момоа, повторно облече розови панталони и на раката носеше розов стегач за коса. Тој е во брак со мајката на Зои, а дојде со нејзината полусестра.

Лени, пак, се појавил со светкаво сако и со тоа го привлекол вниманието на сите присутни.

Меѓу гостите биле и Дензел Вашингтон и Кара Делавињ со Ешли Бенсон.

лени кравиц
Фото Профимедиа
момоа
Фото Профимедиа
Лиса Боне
Фото Профимедиа

Слични објави

Толку бил мамурен што истата реченица ја повторил 56 пати: Пороците ја уништиле оваа ХОЛИВУДСКА ЅВЕЗДА!

Igor

Тамара Тодевска се врати на старата пасија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Моника, Рејчел и Фиби повторно заедно: Популарните актерки ги воодушевија фановите (ФОТО)

Igor

Што сè треба да знаете за кератинскиот третман на косата?

Igor

ПРОДИЏИ ПОВТОРНО СНИМААТ: Продолжуваат и по смртта на Кит

Igor

Синот на еден холивудски пар не го соблекува фустанот и „пука“ од самодоверба! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

9 + девет =

Слични објави

Анѓела патува во Кина да ја претставува Македонија: „Ако сакав пари ќе станев политичарка, а не мисица“ (ФОТО)

Igor

Мелани Грифит повторно на мета на критичарите поради својот изглед: Престара си за тоа! (ФОТО)

Слободен Печат

Покриена со шамија и во долг фустан, МЕГАН МАРКЛ влезе во најстарата џамија во Јужна Африка (ВИДЕО)

Igor

Меланија Трамп во една од најпосакуваните бои на сезоната: Совршена опуштена комбинација за пролетта (фото)

Igor

Како започнал трендот за китење елка (ФОТО)

Слободен печат

Пензионерка (80) јавно го опишува првиот секс со својот 35-годишен дечко: Утредента не можев да се движам! (ВИДЕО)

Еспресо