5.8 C
Скопје
22:22 - 6 декември, 2023

„Сè ѝ е заслужено“: Џејла Рамовиќ им одговори на оние кои го оспоруваат успехот на Александра Пријовиќ

Босанската пејачка Џејла Рамовиќ има само пофални зборови за колешката Александра Пријовиќ, која распродаде неколку арени ширум регионот.

Рамовиќ неодамна присуствуваше на концерт на Пријовиќ во Белград со пријателка.

Фото: Инстаграм/Џејла Рамковиќ

И покрај тоа што Пријовиќ, во моментов, е една од најбараните пејачки на нашите простори, некои го оспоруваат нејзиниот успех.

„Таа го заслужи сето тоа и навистина секоја чест за неа и нејзиниот тим. Мислам дека тие навистина работат одлична работа и тие два албума немаа ниту една погрешна песна. Луѓето уживаат во нејзините концерти“, изјави таа за Гранд.

Фото: Инстаграм/Александра Пријовиќ

 

Таа откри и што мисли дека е клучот за успехот на Пријовиќ:

„Напорна работа, труд кој трае со години, посветеност, песните и, секако, гласот!“.

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....