21.8 C
Скопје
01:43 - 16 јули, 2024

ПУБЛИКАТА МИСЛЕЛА СЕ СОПНАЛ: Манекен почина на модна писта (ВИДЕО)

На модел кој учествуваше на ревија од модната недела во Сао Паоло одеднаш му се слоши, по што падна и почина на модната писта, пренесуваат светските медиуми.

Според информациите од бразилските медиуми, иако брзо бил пренесен во болница, лекарите не можеле да направат ништо друго освен да констатираат смрт на 26-годишниот Талес Соарес.

Како што објавија бразилските медиуми, на почетокот присутните мислеле дека Соарес се сопнал на врвките од неговите сандали, така што публиката верувала дека тоа е само дел од шоуто.

Соарес бил ангажиран како модел во модната агенција „Бејс МГТ“.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....