Преслатката „мини“ Кајли за Ноќта на вештерките (ФОТО)

Ќерката на мејкап могулот и ријалити ѕвездата Кајли Џенер, Сторми Вебстер, за Ноќта на вештерките дефинитивно може да го заземе првото место. Малечката Сторми ја копираше својата мајка и буквално беше мини копија од неа.

Instagram

Сторми не носеше било која модна комбинација на мајка си, туку го носеше познатиот аутфит од Мет Гала 2019. 

Малата Сторми носеше своја верзија на виолетовиот фустан со пердуви и кристални, а комбинацијата ја усоврши со кристална чанта и виолетова перика.

Но Сторми не беше единствената што ја освои Ноќта на вештерките. Кајли и нејзината најдобра пријателка Анастасиа Караниколау, повторно го „оживејаа“ легендарниот момент помеѓу Мадона и Бритни во 2003 година од MTV Video Music Awards.

View this post on Instagram

Britney and Madonna

A post shared by Kylie Jenner News (@kyliesnapchat) on

Слични објави

Лесен и брз ручек: Пилешко со јогурт и сенф

Igor

Селма Хаек: Сакаше заедно да се тушираме па се закануваше дека ќе ме убие

Igor

Беше Џејмс Дин за својата генерација, сите го обожаваа: Една година без легендарниот Лук Пери (ВИДЕО)

Еспресо

Најдобриот пријател на принцезата Дијана бил еден од најголемите музичари на минатиот век!

Еспресо

Поранешната мисица Маја Глигоровска и на +40 години изгледа како „авион“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралица на пластичните операции: Пред да го уништи лицето Донатела Версаче изгледаше вака (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

7 + оне =

Слични објави

Беше секс-симбол, а ја викаа најлошата актерка на векот! (ФОТО)

Igor

Дизни ненадејно откри кога почнува втората сезона на „The Mandalorian“!

Еспресо

Ким Кардашијан ги шокираше фановите со големината на својата бања! (ФОТО)

Еспресо

Џеј Ло го покажа задникот во Египет и публиката ја почасти со „поза за паѓање во несвест“ (ФОТО)

Igor

Ангелот на кој годините не му можат ништо – Згодната Бразилка повторно го покажа совршеното тело! (ФОТО)

Еспресо

Во панталони пред матичар? – Пристигна нова мода! (ФОТО)

Igor