Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски, Кристина ја претставува Македонија на изборот „Мис Глоуб“ (ФОТО)

Вечерва во црногорскиот град Улцин, по 47 пат по ред ќе се одржи финалето за изборот на „Мис Глоуб“ за 2019 година.

Нашата држава ја претставува дваесетитригодишната Кристина Димитријевска од Тетово, членка на модното студио „Црнокрак“, кое ја има лиценцата за Македонија за овој голем интернационален избор за убавина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristina (@kristina.dimitry) on

Таа веќе три недели е во Црна Гора, каде заедно со уште 50 девојки од исто толку држави од целиот свет се подготвува за вечерашното финале.

 

View this post on Instagram

 

#views

A post shared by Kristina (@kristina.dimitry) on

– Да и посакаме среќа вечерва од 20:15 часот, а директен пренос ќе може да гледате на МРТ 2. Нашата држава има уште еден претставник на вечерашниот спектакл, пејачот Даниел Дан ќе има свој настап во уметничката програма – ни изјави Мики Црнокрак, шефот на македонската делегација во Улцин, Црна Гора.

Слични објави

Со своите неверојатни облини сексапилната Јулија привлекува бројни следбеници ширум светот! (ФОТО)

Еспресо

Повеќе не е русокоса: Сенида ја скрати косата и ја смени фарбата – погледнете како изгледа сега (ФОТО)

Igor

Александра Грант за почетокот на врската со Кијану Ривс: Тоа беше фасцинантно! (ФОТО)

Еспресо

РАЗГОЛЕНО И СМЕЛО: Познатата манекенка без гаќички во Кан (ФОТО)

Igor

Инспирација за сите жени: Оваа холивудска ѕвезда првото дете го роди на 40 години

Igor

СЕ СОБЛЕЧЕ ЌЕРКАТА на Жељко Јоксимовиќ, но претера со ФОТОШОП па си ги искриви очите (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

осум + осум =

Слични објави

Холивудскиот пар создаде карантинско вино (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Сензуална и софистицирана нова лимитирана колекција на Ивана Кнез

Igor

Џенифер Лопез „се отвори“ во емисијата на Опра Винфри: Помалку сум разочарана што не бев номинирана за Оскар!

Еспресо

Предизвикувачки и смело: Најдобро облечените дами на доделувањето на наградите MTV VMA (ГАЛЕРИЈА)

Igor

ЦЕЛОСНО СЕ ПРОМЕНИ: Клое Кардашијан направила нова операција? (ФОТО)

Igor

Едноставно, а софистицирано: Кралицата Летиција во фустан на преклопување кој треба да го има секоја дама! (ФОТО)

Igor