Поради овие РАПЕРИШТА – фраеришта ќе го славите животот!

Пит и Бас се познати како најстари рапери што се фатиле за микрофон. Овие лондончани, очигледно дека подолго се занимавале со музика, ама никој не ги фермал, и одеднаш – „им пукнало“ дури на стари години. Интересно е што ја воодушевуваат токму младата публика, а од друга страна, пак, дедовциве, сепак си се држат за своите „пиштоли“, пишувајќи лирика која зборува за животот и проблемите на бабите и дедовците.

View this post on Instagram

ALBUM MODE.

A post shared by Pete & Bas (@pete_and_bas) on

View this post on Instagram

Don’t tell the wife

A post shared by Pete & Bas (@pete_and_bas) on

View this post on Instagram

Out on the strip with the boys

A post shared by Pete & Bas (@pete_and_bas) on

Ѕвездиве, раперишта, имаат куп следбеници на социјалните мрежи, а за нивните концерти, по пабови, се бара карта повеќе.

Инспирирајте се од фраериштава Пит и Бас и славете го животот! Не обесхрабрувајте се ако нешто не ви оди „од прва, втора, трета, петта…“. И запомнете, никогаш не е доцна и вам да „ви пукне“ и да станете најфраер на свет!

https://www.youtube.com/watch?v=0UBkGndSDe8

 

Слични објави

Некогаш најзгодниот актер денес изгледа непрепознатливо

Igor

ВРЕМЕТО НЕ МЕ ИЗЛЕЧИ: Анастасија зборува за Аркан, а еве што избрал за неа пред да биде убиен

Igor

Бразилката Алесандра Амброзио позираше во бикини (Фото)

Еспресо

Жешка Јелена! Сите провокативни фотки на водителката Спенџарска (ФОТО)

Igor

САКААТ ВРСКИ: Овие три хороскопски знаци не сакаат да бидат сингл

Igor

Една од најубавите жени на планетата позираше топлес, а кога ќе ја видите мокра покрај огледало… (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар