18.8 C
Скопје
05:43 - 20 јули, 2024

Погледнете го МОЌНИОТ НАСТАП на Нета на отворањето на Евровизија

Првата полуфинална вечер на Евровизија ја отвори минатогодишната победничка Нета.

Оваа година Евровизија се одржува во Тел Авив, Израел, откако Нета ја донесе победата со песната „Toy“.

Во првата полуфинална вечер ги гледаме Кипар, Црна Гора, Финска, Полска, Словенија, Чешка, Унгарија, Белорусија, Србија, Белгија, Грузија, Австралија, Исланд, Естонија, Португалија, Грција и Сан Марино.

Ова е впечатливиот моќен настап на Нета, со кој се отвори годинашната Евровизија.

Слични објави

Почина големата љубов на Клинт Иствуд: „Многу ќе ми недостига“

еспресо

(Фото) Северина ги „изгоре“ мрежите: „Затоа нема струја во Далмација“

Еспресо

(Видео) Десингерица повторно откачи: Им рендаше сирење над глава на фановите во Будва!

Еспресо

Теа Таировиќ купи луксузен стан во Црна Гора: Ова се деталите, а сумата што ќе ја заработи годинава е 670.000 евра!

Еспресо

(Фото) Вистински дечко! Синот на Дара Бубамара ја надраснал мајка си, зборува три странски јазици и планира да стане фудбалер

jasmina.kantardzieva

(Фото) Прва фоторгафија на Тамара Драгичевиќ со синот: Актерката ги собра трите деца околу себе и насмеана позираше

Еспресо
Се вчитува....