38.8 C
Скопје
13:49 - 18 јули, 2024

Пет “досадни” модни трендови кои никогаш не излегуваат од мода (ФОТО)

Иако впечатливите примероци и силните бои можат да не приблечат на кратко, класичните, едноставни парчиња градат безвременски стил.

Можеби не се навозбудливите работи во кои ќе инвестирате во шопингот, меѓутоа, долгорочно ќе бидете благодарни на сами себе што сте купиле миди здолниште во беж боја, отколку мини здолниште со зебра принт.

Поради тоа, ако се уште не сте ги купиле следните “досадни” парчиња облека кои никогаш не излегуваат од мода и кои во секој момент можат да го спасат вашиот аутфит.

Предимензионирано сако

Со ова парче облека не можете да погрешите никогаш, а најдобро би било кога би инвестирале во црно, сиво, бело или беж боја.

Торба со помал појас за на рамо

Вистина, ваквите торби биле заборавени некое време, но изгледа дека таква грешка повеќе нема да се повтори. Поради тоа слободно приуштете си една.

View this post on Instagram

in Copenhagen with @the_vintage_bar ?

A post shared by MATILDA DJERF (@matildadjerf) on

Рамни сандали со дебела платформа

Покрај тоа што одлично му прилегаат на секој аутфит, овие сандали се многу удобни па во нив без проблем ќе ги извршувате обврските низ град.

View this post on Instagram

There’s a lot of talk about sustainability and the high street right now and whether or not the two are at odds with one another and essentially a bit of an oxymoron. But to me, it’s the trying that counts and the effort and passion @hm explore and innovate in the sustainable sector is really inspiring and I loved learning more about this side of the business while in L.A with them recently. Did you know for example that 95% of cotton used in H&M products (across all ranges) is sustainably-sourced and they’re aiming to make that 100% by 2020? From using fruit such as oranges (a by-product of the juice industry) and pineapple husks to create new textiles, to simply recycling linen and sequins into new garments, this new collection not only brings alternative, environmentally conscious fabrics and processes to the attention of the mainstream, it also proves the resulting pieces can be fun, wearable and cool. The entire collection launches in the U.K today. ??✨? #HMConsciousExclusive

A post shared by Lucy Williams | Fashion Me Now (@lucywilliams02) on

Свилена кошула

Кога и да сте во недоумица што да облечете со траперки, здолниште со висок струк или било што друго, свилената кошула е најдоброто решение. Би било одлично доколку одвоите пари за некоја поквалитетна за да не мора да размислувате дали изгледате згужвано или неуредно.

View this post on Instagram

Forever trying to match the furniture ??

A post shared by Alice Catherine (@alicecatherine) on

Миди здолниште во беж боја

Одлично е за пролетни и летни денови, а големиот плус е тоа што одлично прилега на секоја фигура.

Слични објави

(Фото) Огњен Амиџиќ и Мина Наумовиќ уживаат на одмор на Кипар: Хотел со пет ѕвезди, едно ноќевање чини 750 евра!

Еспресо

Анџелина Џоли го моли Бред Пит: „Прекини ги судските случаи“

еспресо

Ќерката на шеикот од Дубаи го остави сопругот преку Инстаграм: „Драг мажу, додека си зафатен со други жени…“

еспресо

Мајката на Шенен Доерти ја прекина тишината, за првпат по смртта на нејзината ќерка: Невозможно е да се прочита без солзи

еспресо

Нови детали за врската на Џони Деп со Русинката: „Не сакаат етикети на дечко и девојка“

еспресо

(Видео) „Камен“ пијана ја пее американската химна пред полн стадион: Пејачката призна и најави лекување против порокот

еспресо
Се вчитува....