Ова е девојката што му ја подигнува самодовербата на Лорис Кариус

Софија Томала е девојка на германскиот голман Лорис Кариус, кој стана омилена личност на навивачите на Реал Мадрид по финалето на Лигата на шампиони во 2018 година. Тогаш со своите киксови на голот на Ливерпул, на Реал му ја донесе титулата.

Оваа Германка му го украде срцето на голманот и му ја подигна самодовербата кога му беше најтешко.

View this post on Instagram

Black bikini – black soul 🖤

A post shared by S O P H I A T H O M A L L A (@sophiathomalla) on

Кариус имаше големи психички проблеми по грешките во финалето на Лигата на шампионите, па минатата сезона ја помина во Истанбул со својата поубава половина, каде што се наоѓаше на позајмица во Бешикташ, а бидејќи двете страни се задоволни и наредната сезона ќе го брани голот на црно-белите.

View this post on Instagram

#ootd

A post shared by S O P H I A T H O M A L L A (@sophiathomalla) on

View this post on Instagram

❤️

A post shared by S O P H I A T H O M A L L A (@sophiathomalla) on

Слични објави

ИМ СЕ ВРАТИ НА ПОРОЦИТЕ: Ѕвездата од „Мелроуз плејс“ повторно во болница

Igor

Синот на Том Хенкс откри во каква состојба се неговите родители кои се заразени од коронавирус

Еспресо

НАПРАВЕТЕ САМИ смеса која ќе го реши проблемот со СУВИ И ИСПУКАНИ СТАПАЛА

Igor

Во пресрет на оскаровската ноќ, Македонија навива за „Медена земја”

Еспресо

После Аријана Гранде, тој е во врска со ќерката на Синди Крафорд! (ФОТО)

Igor

3 најубави трендови за уредување на ентериерот: Целосно нов изглед на домот со минимална инвестиција (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

четиринаесет − три =

Слични објави

Дива свиња на нудист му го украла лаптопот, па гол ја бркал по излетничкото место

Еспресо

Стилот или го имаш или го немаш: Боки 13 и во судница со модерни патики од 500 евра (ФОТО)

Igor

Познати номинациите за наградите Еми 2020: Серијата „Watchmen“ на врвот на листата

Еспресо

Татјана и Новица слават годишнина од бракот

Еспресо

ЖЕСТОК ПОТЕГ: Бившиот свршеник на Лејди Гага се вмеша во хаосот меѓу Бредли и Ирина

Igor

Сте го виделе најмалото бикини на светот? Кендал Џенер го облече и многу ѝ се допаѓа! (ФОТО)

Васко Спасоски