ОБОЖАВАТЕЛИТЕ ВООДУШЕВЕНИ: По цела деценија ДОРИС ДРАГОВИЌ со нова песна и спот

Сплитската пејачка ја промовираше песната „Брод за најбоље“ која е нејзин прв самостоен проект после цела деценија.

Иако го објави без голема медиумска фама, нејзините верни обожаватели не го испуштија хитот кој гарантира одлична забава во овие топли денови.

Песната ја напишал Иван Хуљиќ, кој е син на Тончи Хуљиќ. Дорис истакнала дека приоритет во оваа песна и бил квалитетот, а не борбата за прегледи на Јутјуб.

„Бројките никогаш не ми се важни, туку само убавината на уметноста и душата. Токму таа убавина ме привлече кај оваа песна, а тоа е тоа што публиката го бара“, изјавила таа.

Слични објави

Почина свршеникот обвинет за смртта на ќерката на Витни Хјустон!

Слободен Печат

Ава Карабатиќ го објасни своето чудно однесување: 63% од луѓето кои се јавија на ескорт-огласот, се женети луѓе!

Васко Спасоски

СТАНА МАЈКА за прв пат на 45 години! Познатата пејачка не ја крие среќата

Igor

Вака изгледа поканата за свадбата на деценијата! (ВИДЕО)

Igor

Ова никој не го очекуваше: Карлеуша за првпат објави ваква фотка

Igor

Светска музичка сцена: Погледнете кои пејачи ќе објават албуми до крајот на годината! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

десет − седум =

Слични објави

ДАМА СО СТИЛ: Ова се модните додатоци кои секогаш ви се потребни

Igor

Дневен хороскоп за 25 октомври: Раковите ќе ја преземат ситуацијата во свои раце

Igor

Ви се допаѓа Јелена Карлеуша без перика? (ФОТО)

Васко Спасоски

200 ЖЕНИ ВЕРУВАЛЕ ДЕКА СЕ ВО ВРСКА СО НЕГО: Познат Хрват жртва на кражба на идентитет

Igor

Ријана ја прошета најмалата торбичка во светот (ФОТО)

Igor

Пинк: На 17 години доживеав спонтан абортус

Igor