Новиот спот на МАЈЛИ САЈРУС пренесува голема ПОЛИТИЧКА ПОРАКА (ВИДЕО)

Песната „Mother’s Daughter“ е реализирана пред помалку од еден месец, а денеска е промовиран нејзиниот видео-запис.

Видеото од пред неколку часа е достапно на Јутјуб, а во него учествуваат нејзината мајка Тиш, скејтерот Лејси Бејкер, трансродовиот модел Касил Мекартур, актерката Анџелина Дуплисеа и уште неколку познати и контроверзни јавни личности.

Меѓу другите пораки, се појавуваат и феминистички пароли како „невиноста е општествена конструкција“ и „не сум објект“. Според фановите и музичките критичари, се работи за една голема политичка парола, нешто што досега Мајли никогаш не го направила преку своите спотови.

Слични објави

Дејвид Бекам со поддршка за принцот Хари и Меган Маркл: Тие заслужуваат да бидат среќни!

Еспресо

Ријана никогаш посекси во долна облека: 4,3 милиони луѓе за 2 часа „одлепија“ поради нејзините слики! (ФОТО)

Igor

Лиз Харли и на 55 години е вистинска „бомба“: Објави фотка на која позира во минијатурно и бело бикини (ФОТО)

Васко Спасоски

Раперот Еминем прогласен за мртов на социјалните мрежи

Еспресо

Бременост е причината за чудниот стајлинг на Лејди Гага? Пејачката сликана во Малибу, сите се прашуваат што е со нејзиниот изглед! (ФОТО)

Еспресо

Како да има 20 години: Ова се најжешките фотки на водителката Берта Додевска (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

20 − четири =

Слични објави

Дневен хороскоп за 26 септември: Вагите ќе се сретнат со некоја личност која многу им значела во минатотот

Igor

Ешли Грем позираше целосно гола само неколку дена пред породувањето (ФОТО)

Еспресо

Рита Ора ги „запали“ социјалните мрежи! Пејачката објави фотки во проѕирен градник! (ФОТО)

Igor

Лесен и брз ручек: Пилешко со јогурт и сенф

Igor

Водителката Миа Костова му кажа чао на „Бекстејџ“ (ФОТО)

Igor

По разводот и борбата за старателство БРЕД ПИТ најде време и за НОВА ЉУБОВ?!

Igor