Новата фотографија на Бред Пит предизвика вистинска возбуда: Успешна реклама?

Неверојатните фотографии направени во 2019 година за списанието „GQ“, благодарение на фотографот Лахлам Бејли беа толку популарни што Бред Пит реши да искористи една од нив за својата кампања со која го најави лансирањето на скапи вина со негов потпис.

Кога некој е толку славен низ цел свет, холивудска ѕвезда со години, тогаш не е ни чудо што точно знае што е потребно доколку сакате да промовирате сопствен бренд.

По повод издавањето на „Miraval Rosé 2020“ кое треба да се појави на пазарот на почетокот на февуари, Брет Пит реши да ја почне првата кампања чие заштитно лице е самиот тој.

Instagram
Instagram

Иако не направи специјална фотосесија за тоа, тој искористил фотографија направена во 2019 година за време на снимањето на насловната страница на списанието „GQ“, за што апсолутно никој не може да го обвини. Вака Бред Пит, реши да им соопшти на луѓето ширум светот кое розе вино го произведува.

Инаку, ова вино е произведено на француски имот што го купил заедно со неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли, а на кое минатото лето ја однесе неговата, сега веќе поранешна девојка, германската манекенка Никол Потуралски.

Instagram
Instagram

Црно-белата фотографија што тој решил да ја искористи за кампањата ја направи славниот фотограф Лахлан Бејли, на која Брет Пит е целосно опуштен уживајќи во сончевите зраци покрај базен, облечен во џемпер и долги панталони, со капа и очила за сонце.

На имотот во Франција, во сопственост на поранешните сопружници, се произведува вино уште од 2012 година кога тој и Анџелина го купија, но ова е втор пат да користи своја фотографија за промоција на брендот.

Преземено од Слободен Печат.

Слични објави

Актерката Јана за првпат го покажа синот Ненад, кој го доби името по неговиот славен дедо! (ФОТО)

Васко Спасоски

ВИДЕО: Раста од затвор промовира видеоспот: Се кае за грешките!

Васко Спасоски

Оскаровката сосема искрено: Што ќе ми е маж во животот?

Igor

Хороскопот открива – Дали ќе ја сретнете вашата сродна душа до крајот на годината?

Igor

Викторија Лоба за влакно избегна несреќа на снимање – И фотосесиите некогаш се „опасни по живот“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Жешко лето: Марјана Станојковска се „брчка“ во луксузен базен (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

седумнаесет − 14 =

Слични објави

КАРЛЕУША Ѝ СЕ ЗАКАНИЛА: Душко користел услуги од елитниот макро, проститутката исплашена!

Igor

Имаше денови кога немав што да јадам…

Васко Спасоски

Принова кај БИНГО девојката: НАТАЛИ по вторпат ќе стане мајка (ФОТО)

Igor

И Камила Кабељо не знае дека раскинале: Кога мислеше да ми кажеш?

Igor

Ана Винтур советува кои парчиња облека ЗАДОЛЖИТЕЛНО да ги зачуваме и за наредната сезона!

Igor

ПЕТ ПРАВИЛА за заштита на РУСАТА КОСА во текот на летото

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian