Нова дефиниција за луксузен комфор – Версаче бањарка

Уживањето во комфорот, без губиток на шик факторот, сега стана уште полесно…

На сцена стапуваат I love Barogue бањарките на брендот Versace кои ќе го редефинираат луксузниот комфор, додека ви даваат прилика да оставите вистински моден впечаток со кој можете да се истакнувате.

Направени од 100 отсто чист памук, овие раскошни бањарки се дефинитивно остварување на соништата за сите љубители на брендот.

Инспирирани од класичната барокна ера каде архитектурата и уметноста владеат, новите Versace бањарки се креирани од нежен, памучен фротир, со Versace логото преку целата своја површина. Тие исто така содржат и принт од славната глава Медуза, која е симбол на моќта и силата од грчката митологија. Покрај црно-златните ракави, реверот, ременот и џебовите, оваа бањарка зрачи од луксуз од секој можен агол.

 

Наш фаворит е секако жолтиот модел, но мораме да нагласиме дека овие бањарки се достапни и во други кралски нијанси – од бела до префинета темно сина, содржејќи ги истите детали и големини. За сега, тие можат да се купат преку онлајн продавницата на брендот, по цена од 424 долари.

Слични објави

Кетрин Зита Џонс се збогува со Кирк: Веќе ми недостасуваш!

Еспресо

Два хороскопски знака кои формираат најлош астро-пар

Igor

Позираат како „Mr. & Mrs. Smith“: Водителката Ирена Спировска повеќе не го крие партнерот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Сте слушнале за „Самосвесен рап“? Никој нема, бидејќи Никол допрва ќе ни го презентира! (ФОТО)

Igor

Незгоден крој на фустанот: Луѓето мислат дека Кејт Мидлтон намерно ги покажала брадавиците (ФОТО)

Igor

САКА СКАПОЦЕНА ОБЛЕКА: Меган Маркл оваа година потрошила 250.000 евра на облека, а овој фустан бил најскап (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

четири + четири =

Слични објави

Видео хороскоп 15 август 2019, четврток

Igor

Како сестри – нема да поверувате! Погледнете како изгледа мајката на Никол Кидман (ФОТО)

Еспресо

Детали од дневникот на Мајкл Џексон: Стравувал дека ќе го убијат и уништат, посакувал бесмртност и 20 милиони долари неделно

Еспресо

ЦЕЦА ГО ИМА ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР: Зошто не ѝ дозволува на Анастасија да настапува?

Igor

Дневен хороскоп за 25 октомври: Раковите ќе ја преземат ситуацијата во свои раце

Igor

Серена Вилијамс ни го покажа задникот во минијатурно бело бикини (ФОТО)

Igor