Некогаш НАЈПЛАТЕН МОДЕЛ, а сега непрепознатлива и со целулит (ФОТО)

Кејт Мос е фотографирана за време на нејзиниот одмор со пријателите, на јахта.

Оваа манекенка некогаш беше најплатена и најбарана, токму поради нејзиното беспрекорно извајано тело, без нималку целулит и вишок килограми.

За време на својот одмор таа покажала дека веќе не е во толку завидна форма, како што беше на врвот на нејзината кариера. Сепак тоа не ја спречи одлично да се забавува и да носи минијатурно бикини.

Кејт Мос долго време заработуваше милиони благодарение на својата ситна, но цврста градба, а беше и еден од најпосакуваните модели на дизајнерите.

Иако нејзе очигледно не ѝ пречи новиот изглед, нејзините обожаватели не можеа да се помират дека нивната миленичка изгледа несредено.

кејт мос
Фото Профимедиа

Слични објави

Оскаровката Џуди Денч – Најстарата жена на насловната во историјата на магазинот Вог (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Bottlecap challenge: За да го отвори капачето, РАМОС не употреби ни нога, но ни рака (ВИДЕО)

Igor

Иванка Трамп без градник пред Ивица Дачиќ: Фотографијата стана ХИТ на интернет (ФОТО)

Igor

Џорџ и Амал Клуни повеќе не живеат заедно: Не можат да се согласат поради една причина!

Еспресо

За експертите модна катастрофа, а за Кание модна икона! (ФОТО)

Igor

Познатата блогерка Љупка не сака ладно: Минијатурно бикини и на плажа во Дубаи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

пет × два =

Слични објави

Конечно и се исполни желбата: Атиџе од „Медена земја“ ја сними својата прва песна „Покрај река Брегалница“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Бела Хадид го симна горниот дел од бикинито и се испружи колку што е долга! (ФОТО)

На Сораја не ѝ требаат воздушни перничиња: Ги провози градите во „ферарито“ (ФОТО)

Igor

Неодоливата Дилета Леота со своето длабоко деколте го украде шоуто на музичкиот фестивал Санремо (ФОТО)

Еспресо

Нема да верувате што се крие под сето ова крзно! (ФОТО)

Еспресо

ИСПЛИВАА ФОТОГРАФИИТЕ поради кои се разведува познатиот пар (ФОТО)

Igor