НЕ Е САМО МАДОНА: И овие ЅВЕЗДИ ќе се појават на евровизиската сцена

Вечерашното финале на Евровизија се отвора со настап на минатогодишната победничка Нета, која успеа да го донесе фестивалот во Тел Авив, благодарение на впечатливата сценографија и заразниот ритам.

Кулминацијата на шоуто ќе ја донесе Мадона, која ќе настапи со безвременската „Like a Prayer“ и новата песна „Future“. Нејзиниот настап е предвиден да се случи меѓу 8. и 9. натпреварувач во финалето, односно веднаш по нашата Тамара.

Меѓутоа, на евровизиската сцена ќе се појават и многу ѕвезди кои изминатите години настапиле и останале забележани. Меѓу нив се и Дана Интернешенел, победничка на Евровизија во 1998 година. Потоа, Верка Сердучка, претставник на Украина, Кончита Вурст од Австрија, Манс Зелмерлев од Шведска и Елени Фуреира, која лани настапуваше за Кипар.

Слични објави

Колку кучиња гледате на сликата? Одличен тест за вашата ментална старост!

Васко Спасоски

Шерон Стоун се пошегува на сметка на својот љубовен живот: „Тоа е вистинска комедија“

Васко Спасоски

Интересни работи поврзани со престапната година и 29 февруари

Слободен печат

Кајли Миног на 52 години ја објави најпровокативната фотка досега: Облекла „леопард“ боди, но позата… (ФОТО)

Васко Спасоски

Хајди Клум не престанува да шокира! Се пофали со БИЗАРНИОТ ПОДАРОК од младиот сопруг (ВИДЕО)

Igor

Хелен Мирен и на 74 години знае што е мода: Со овој стајлинг таа ги воодушеви и девојките (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

два × пет =

Слични објави

ДНК, Перо Антиќ, Емилија Розман и тверкање во новиот спот „Ромео и Јулија“

Igor

Содржината на фрижидерот на Ким Кардашијан ги загрижи сите на Инстаграм (ФОТО)

Еспресо

Овие дами го срушија интернетот: Најдраматичните објави за бременост на славните! (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на скандалозната принцеза Стефани од Монако, ужива во Портофино (ФОТО)

Еспресо

Лесни и превкусни: Триаголници со компири и сирење

Igor

Необични моменти во кои главната улога ја има Ким Џонг Ун: Севернокорејскиот водач во фабрика за лубриканти! (ФОТО)

Слободен печат