Мишел Обама откри како изгледало растењето на нејзините ќерки во Белата куќа (ФОТО)

Поранешната прва дама на Америка, Мишел Обама во интервјуто за „ETonline“ откри како изгледало растењето на нејзините две ќерки во Белата куќа. Таа изјави дека се обидувала да им обезбеди нормално детство, иако тоа било многу тешко.

Барак и Мишел Обама имаат две ќерки, 21-годишната Малиа и 18-годишната Саша. Имено, Мишел изјави дека пресвртот во нивната приватност се случил во една секунда.

„Бевме нормални луѓе се додека Барак не одржа говор на една конференција и тогаш се тргна како ракета“, кажа таа додавајки:

„Осум години живеевме како: Да, вашиот татко е претседател. Тоа нема никаква врска со вас. Одете во училиште. Да, имате заштита со себе, но игнорирајте ги. Вашата цел е да дојдете до училиштето, да се вратите, да имате солидни оценки. Да не се однесувате недолично и да не не срамите“.

View this post on Instagram

As we prepare for #MothersDay on Sunday, I wanted to take a moment to shine a light on those women in our lives who may not be our mothers, but have nonetheless played an important role in nurturing us. I’ve been grateful to be surrounded by so many strong, intelligent, warm-hearted women who, along with my mother, have made me who I am. They include my soft-spoken grandmother LaVaughn, whose work managing a Bible book store showed me some of my first glimpses of a woman in charge. I sparred with my Aunt Robbie, who lived below us, during piano lessons—but her teaching showed me the importance of hard work and preparation, and she was always there for me when I needed her most. My mentor at Princeton, Czerny, saw potential in me and did her part to get me to step outside of my comfort zone—to be a little more bold, a little less cautious. And then there’s Eleanor Kaye Wilson, who we call “Mama Kaye.” She’s sweet-hearted and deep-rooted, a second mother or grandmother for all four of us—Malia, Sasha, Barack, and me. She’s been there to help with mealtime, craft time, been to all of our events over so many years—a wonderful friend and confidant to my mother. We love her, just like we love so many supportive women whose stories and contributions often go unrecognized, but who deserve just as much appreciation and love this time of year. So if there’s a Mama Kaye or a Czerny, a Grandma LaVaughn or an Aunt Robbie in your life, make sure to show them some love this weekend, too.

A post shared by Michelle Obama (@michelleobama) on

Сепак, детството на нивните девојчиња било поинакво од она на нивните врсници.

„Тие постојано покрај себе имаа заштита. Замислите да се обидете прв пат да се бакнете додека околу вас стојат мажи со пиштоли и слушалки во ушите. Замислете ја ситуацијата кога Малиа и Саша одеа кај своите пријателки, а повикот до нивните родители би гласел вака: „Ок, ќе ни треба вашиот број од осигурувањето и датум на раѓање. Ќе дојдат и неколку мажи да ја пребараат куќата. Доколку имате оружје или дрога, слободно кажете им каде стојат бидејќи тие и така ќе ги пронајдат. Нема ништо да земат, само треба да знаат каде стојат. И да, еден маж со пиштол цела ноќ ќе седи на вашиот куќен праг. Дајте му да го користи тоалетот, би било убаво од вас“. Знаете, изненадена сум што моите девојки воопшто имаат пријатели“, откри Мишел.

Слични објави

Сликата на Грос „Хитлер во пеколот“ е прикажана во Берлин! (ФОТО)

Еспресо

Мишел Обама сподели фотографија од нејзината матура! (ФОТО)

Еспресо

На нејзиното лице се гледа само болка: Селма Блер (47) сè потешко ја поднесува подлата болест (ФОТО)

Еспресо

Задникот на скопјанката Кристина треба да се најде на разгледница за Македонија (ФОТО)

Igor

Принцот Чарлс не сакаше да се ракува, па стана главна тема во јавноста! Еве што направи тој! (ВИДЕО)

Еспресо

Оставаат и по 500 долари бакшиш: Вака изгледаат децата на најбогатиот човек на светот (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

3 − 3 =

Слични објави

Шерон Стоун (61) позираше целосно гола, без цензура: Новата насловна на Vogue ги остави сите без текст (ФОТО)

Igor

Како депилацијата да биде помалку болна?

Igor

ПОСЛЕДНИОТ БРАК ГО ДОВЕДЕ ДО РАБОТ: Холивудската легенда денес изгледа како бездомник, искинат и валкан на црвениот тепих (ФОТО)

Igor

Хороскопски знаци кои важат за најголеми лажговци!

Igor

Хороскопот ви открива кои се вашите тајни способности – Секој знак има барем една!

Igor

ПЕТ ПРАВИЛА за заштита на РУСАТА КОСА во текот на летото

Igor