Меган во проѕирен фустан од 10.000 евра на венчавката на годината (ФОТО)

Војвотката Меган Маркл и принцот Хари се појави на венчавката на нивната пријателка, модната дизајнерка Маша Нону и нејзиниот избраник Мајкл Хес.

Венчавката се одржала во луксузна вила во Рим, а влезот го чувала полиција за да не може никој да влезе освен очекуваните гости.

Профимедиа.рс

Меган Маркл за оваа прилика облекла црн фустан со проѕирни предимензионирани ракави украсени со ситни кристали, а косата ја кренала во елегантна пунџа.

Нејзиниот фустан го потпишува француската модна куќа „Валентино“, а цената му е 8.900 фунти, односно околу 10.000 евра.

Слични објави

Најемотивниот момент на Оскарите: Били Ајлиш ја пее познатата песна од „Битлси“, додека во позадина стои слика од Коби Брајант (ВИДЕО)

Еспресо

Е, сега татко и ќе се налути: На ќерката на Алек Болвдин се ѝ испадна од бикинито! (ФОТО)

Најтрпеливите хороскопски знаци – Дали и вие сте меѓу нив?

Igor

Ексцентрична на тато: Ќерката на Пол Гаскоњ во танга-бикини на плажа (ФОТО)

Igor

ПРЕТЧУВСТВУВАЛА НЕСРЕЌА: Загина пред 19 години, а нејзината сестра сега открива морничави детали

Igor

Долга листа барања: ЛЕПА БРЕНА не може без ВЕНТИЛАТОР, а КАРЛЕУША без ПРИВАТЕН АВИОН (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

Шестнаесет − 15 =

Слични објави

„The Pussycat Dolls“ повторно на удар: Гледачите се жалеле поради настапот на Никол и останатите девојки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Секс поза која им е омилена на 93% од мажите

Igor

Сите зборуваат дека се здебелила: Ријана без фотошоп (ВИДЕО)

Igor

НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Од операциите не личи на себе, мајката на Силвестер Сталоне за две години ќе наполни СТОТКА! (ФОТО)

Еспресо

Златна Бубамара 2020, на сцената и пред сцената: Сашко Коцев го „избриша“ подот со РЕКЕТ! (ГАЛЕРИЈА)

Васко Спасоски

И Русите имаат своја Анџелина Џоли: Таа е вистинска убавица! (ФОТО)

Еспресо