Меган и Хари добиваат подароци за нероденото дете

Меган Маркл и принцот Хари добиваат многу подароци за своето неродено бебе, а на списокот има буквално сè.

Според обичаите на кралското семејство, идните родители не купуваат ништо за бебето сè до породувањето, но се чини дека овој пар ќе биде подготвен за доаѓањето на приновата.

Војвотката од Сасекс добила 97 играчки, марами за доење, детски чизми, но и многу облека која е рачно плетена или шиена. Списокот со подароци е долг 26 страници, а голем дел од подароците ги добиле за време на турнејата во Австралија и Нов Зеланд.

Слични објави

Откажан концертот на Малума во Албанија!

Васко Спасоски

МАКЕДОНЦИТЕ ја поддржуваат Тамара, но очекуваат и да ЗАРАБОТАТ!

Igor

Гоца Тржан ги разнежни мајките со емотивна порака упатена за нејзината ќерка! (ФОТО)

Igor

Кралицата ја соопшти својата одлука: Транзитен „Мегзит“, а повеќе би сакала тоа да не е така!

Еспресо

Пот­пе­че­ни ма­ка­ро­ни со тик­вич­ки и си­рење

Igor

Меган Маркл со никогаш подлабоко деколте откако е член на Кралството (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

12 + 9 =

Слични објави

Ова е старата Дара Бубамара! Пејачката покажа скроз голи гради (ФОТО) (+18)

Igor

Како Северина се подготвува за турнејата? (ФОТО)

Igor

Познатиот готвач Гордон Ремзи отпушти 500 луѓе среде кризата! (ФОТО)

Еспресо

Фотографија вредна злато: Малкумина знаат дека се ВРСНИЧКИ, а еве како изгледала нивната ПРВА СРЕДБА (ФОТО)

Igor

Многу би сакале да се на негово место: Ова е момчето кое ги слика најубавите девојки во Македонија (ФОТО)

Igor

Од целиот свет сокриле дури пет трагедии: Познатиот пар на нивната годишнина сподели потресни детали и расплака многумина (ФОТО)

Еспресо