5.8 C
Скопје
14:53 - 3 декември, 2023

Меган и Хари добиваат подароци за нероденото дете

Меган Маркл и принцот Хари добиваат многу подароци за своето неродено бебе, а на списокот има буквално сè.

Според обичаите на кралското семејство, идните родители не купуваат ништо за бебето сè до породувањето, но се чини дека овој пар ќе биде подготвен за доаѓањето на приновата.

Војвотката од Сасекс добила 97 играчки, марами за доење, детски чизми, но и многу облека која е рачно плетена или шиена. Списокот со подароци е долг 26 страници, а голем дел од подароците ги добиле за време на турнејата во Австралија и Нов Зеланд.

Слични објави

(Видео) Дино Мерлин напишал три песни за новиот албум на Здравко Чолиќ: Отсекогаш се дружев со сараевскиот народ

Еспресо

(Видео) Марија Шерифовиќ: Мразам поделби, баба ми се молеше на Исус, а дедо ми беше муслиман

Еспресо

Британците реагираа на новите напади врз Кејт Мидлтон: „Колку повеќе Меган ја напаѓа Кејт, толку нејзината популарност сè повеќе расте“

Еспресо

„Целиот живот ми помина низ глава, не се плашев“: Калина Ковачевиќ ја опишува клиничката смрт и нејзината борба за живот

Еспресо

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и Филип

Еспресо

„Бев ограбен во Македонија, не ми ги оставија ни гаќите“: Дејан Милиќевиќ открива кои Македонки му помогнале, а на што не сака да се сети!

Еспресо
Се вчитува....