Манекенката Деми Роуз се жали: Сакам да си ја вратам старата фигура (ФОТО)

Манекенката и инфлуенсерка Деми Роуз (24) никогаш не се срами да го покаже своето голо тело, но изгледа во моментов не е во целост задоволна со својата фигура. Објавила фотографија од пред неколку месеци, а во прв план се нејзините гради и стомакот.

Instagram

 

„Мисија ми е да се вратам на ова“, напишала Деми покрај фотографијата. Манекенката се придржува до строг режим на исхрана за да ја одржи линијата.

„Еднаш за странските медиуми рекла дека оревите и путерот од кикирики се најкалоричната работа што ја јаде.

„Се обидувам да бидам здрава колку што можам. Поради сите патувања на кои одам тешко ми е да вежбам. Патувам по целиот свет, но се обидувам да одржувам некој начин на живот. Сите ми велат дека сум најздравата личност што ја познаваат“, рекла Деми, која се пожалила дека многу брзо ѝ се наталожуваат вишок килограми.

„За мене не постои роденденска торта“, вели Деми.

Instagram

Слични објави

Внимавајте со старите зачини!

Igor

ЅВЕЗДИТЕ ОД РЕГИОНОТ ЗА ТАМАРА: Поддршка од Карлеуша, Марија Шерифовиќ, Беквалац… (ФОТО)

Igor

Кетрин Зита Џонс несакајќи му ја пресече ногата на Мајкл Даглас (ФОТО)

Еспресо

Мажите избраа: Погледнете како според нив изгледа совршената венчаница (ВИДЕО)

Igor

Уште една радосна вест: Јана Стојановска ќе стане мајка

Igor

„Ќерка ти не ја пипнав поради тебе“! Луна Џогани веќе не може да трпи – поднесе кривична пријава против оваа пејачка (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

20 − 13 =

Слични објави

Српската манекенка која ја поврзуваа со проституција уживала на роденденот на Нејмар (ФОТО)

Васко Спасоски

Елтон Џон потврди: Мајкл Џексон беше психички болна личност! Тешко беше да се дружиш со него!

Igor

Во домот е само една обична мајка: Џенифер Лопез сподели прекрасна глетка од нејзината спална (ФОТО)

Еспресо

Дани Димитровска: Кога ќе заврши сето ова, ќе поседам уште некој ден на тераса…

Еспресо

Старлетата ги израдува обожавателите: Станија се соблече гола за 100 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Карлеуша им покажа среден прст на новинарите: Пејачката денес беше на суд поради ова… (ФОТО)

Igor