Курирката го изгубила накитот на Рита Ора вреден 4 милиони долари

Жената задолжена за чување на накитот што албанската ѕвезда требало да го носи на Канскиот фестивал, некако успеала да го изгуби. Станува збор за скапоцени камења кои пејачката ги добила од луксузен бренд, а нивната вредност се проценува на 4 милиони долари.

Курирката го заборавила накитот при излегување од авионот на аеродромот во Ница. Кога сфатила дека го нема, се обидела да се врати во авионот, но тој веќе полетал.

Накитот бил пронајден при пребарување на авионот на аеродромот „Хитроу“ во Лондон. Веднаш бил пратен во Ница за Ора да го добие на време.

Слични објави

Виолета од „Подобар живот“ на 58 години прошета во ПРОЅИРЕН ФУСТАН (ФОТО)

Igor

„Скопјево Медрано, на фаци маски стално“: Раперката Дијана Ог има нов хит! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сите го паметиме како злобниот но и згоден заводник од Титаник – Но повеќе нема ниту трага од неговиот заводлив лик (ФОТО)

Еспресо

Со млеко, мед и сирење до холивудскo лице

Igor

ФОТО: Меган Фокс за прв пат на јавен настан со раперот поради кој си го растури семејството

Милена Ризовска

Џек Николсон со години живеел во лага: Мислел дека мајка му е негова сестра, вистината ја дознал откако починала

Igor

Остави Коментар

тринаесет − десет =

Слични објави

Пинк ќе паузира од музиката (ФОТО)

Igor

Препознај ја ако можеш: Денес е една од нашите најпознати пејачки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дневен хороскоп за 8 април 2019, петок

Igor

Славниот холивудски пар се РАЗВЕДУВА после 10 години брак!

Igor

Откако Џиџи Хадид го покажа својот дом, твитерџиите си играат мајтап со неа, како ви се допаѓа вам?

Еспресо

НОВ СИНГЛ на талентираната Александра Јанева (ВИДЕО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian