Колку би платиле да ја видите гола? Адријана Лима се соблече за Амазонија

Манекенката Адријана Лима објавила две фотографии од книгата „Ејнџелс лимитед едишн“, која ќе се продава на уметничкиот саем во Бразил, а целиот приход од продажбата ќе биде пренасочен за организацијата Ealliance.org/amazonfund.

Поради пожарите што ги зафатија амазонските шуми, голем број ѕвезди собираат средства и организираат помош, меѓу нив и Леонардо Дикаприо, а сега и Адријана Лима.

Манекенката објавата ја проследила и со линкови на начини на кои светот може да помогне во санација на катастрофата, но ветува дека освен продажбата на книгата и сама ќе уплати пари „без оглед на продажбата, бидејќи причината е повеќе од сериозна“.

Instagram
Instagram

Слични објави

Што сè треба да направат актерите за улога во филм?

Еспресо

Бен Афлек и младата Ана се нераздвојни: Уживаат во романтични прошетки на плажа! (ФОТО)

Еспресо

ВЕЛИКИ ПЕТОК е најтажниот ден во христијанството – Овие строги обичаи не смеете да ги прекршите

Еспресо

БЕЗ ШМИНКА, направи ГОЛЕМА промена! Карлеуша ПОВТОРНО шокира – ваква не сме ја виделе! Коментарите не запираат! (ФОТО)

Igor

Денот кога исчезнаа врапчињата: Фатални последици од Кампањата против четирите штетници на Мао Це Тунг (ВИДЕО)

Еспресо

Роналдо е првиот човек со 200 милиони следбеници на Инстаграм

Еспресо

Остави Коментар

три × пет =

Слични објави

Леди Гага му била само ПАРАВАН? Бредли Купер во врска со АТРАКТИВНАТА глумица!

Igor

Шварценегер и Сталоне со децении се најдобри пријатели, но не било отсекогаш така (ФОТО)

Еспресо

Голманот на ФК Вардар има „бомба“ покрај себе! Деспина е „виновна“ за формата на Гача! (ФОТО)

Igor

Видео хороскоп за 16.05.2019, четврток

Igor

Четвртина век од смртта на Курт Кобејн

Igor

Погледнете како ужива Вероника Белик, полската Инстаграм сензација (ФОТО)

Igor