Кој хороскопски знак сте Вие? Погледнете како секој хороскопски знак се справува со депресијата!

Секој од нас на свој сопствен начин се бори со тешките ситуации и депресијата во животот, но хороскопот открива некои работи кои на чуден начин ги поврзуваат припадниците на разните хороскопски знаци.

Овен

Овенот ќе стане агресивен и може да „пукне“ без причина. Припадниците на овој знак во депресивните моменти сакаат да бидат опкружени со луѓе, ама тие луѓе, по правило, не сакаат во тие моменти да бидат во негова близина.

Бик

Бикот ќе ја пренесе својата депресија на другите и ако треба ќе ги увери во тоа. А потоа ќе се грижи за нив онака како што тој би сакал тие да се грижат за него.

Близнаци

Еден од знаците кој најдобро се справува со депресијата. Тие ќе најдат начин постојано да бидат зафатени, ќе се дружат со своите пријатели додека депресијата не им помине.

Рак

Раковите со своето меко срце никогаш не ја потценуваат важноста на добрата храна, доброто плачење и поддршката од родителите и пријателите – како и во секоја животна ситуација, така и тогаш кога се борат со депресијата.

Лав

Овој хороскопски знак сака да биде во центарот на вниманието, па тоа го прави и во овие моменти, сака сите да го тешат. Меѓутоа нема долго да ѝ се препушти на депресијата, можеби ќе организира забава или дружење со пријателите за да се расположи.

Девица

Педантните и организирани девици немаат време за депресија бидејќи се зафатени со други поважни работи. Сами ќе се убедат дека нивните чувства се ирационални и ќе пробаат да не мислат многу на нив.

Вага

Вагата ќе проба што е можно повеќе да биде опкружена со луѓе и да биде подолго време надвор од домот. Промена на средината, викенд патување или дружење со саканата личност е најдобриот и најбрзиот лек за борење со депресијата.

Скорпија

Мистериозната и харизматична Скорпија ќе ѝ се препушти на депресијата и на негативните мисли. По некое време како феникс ќе се прероди од својот сопствен пепел, ќе научи нешто ново за себе и ќе се врати појака од кога и да било.

Стрелец

Стрелецот скоро никогаш нема да им признае на своите сакани дека нешто го мачи. Припадниците на овој хороскопски знак, кои се познати по одличната смисла за хумор и оптимизмот, ќе пронајдат начин сами да се расположат и нема да им се предадат на тагата и негативните мисли.

Јарец

Јарецот ќе изгради свој одбранбен став и ќе се оддалечи од сите. Може да одрекува дека не му е ништо сe додека не падне на самото дно. Јарците се прилично склони кон депресија.

Водолија

Припадниците на овој знак навистина имаат краток фитиљ. Комуникацијата со непознати луѓе и со колегите ќе биде сведена на минимум, а кулминацијата ќе ја изразат врз саканите личности на кои ќе им викаат без причина.

Риби

Осетливите риби во оваа ситуација ќе почнат да мислат дека целиот свет се свртел против нив. Секој кој не се согласува со нив, едноставно не ги разбира и не знае како е тоа.

Слични објави

Тамара Тодевска и Роберт Билбилов му ја „летнаа“ од Македонија – погледнете каде отпатуваа (ФОТО)

Igor

Хајди Клум се соблече потполно гола и ги запали социјалните мрежи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Старлетата ги израдува обожавателите: Станија се соблече гола за 100 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Неверојатнатата Елин со својата фантастична фигура ги руши стереотипите (ФОТО)

Еспресо

Тања Савиќ ја објави најпровокативната фотографија досега (ФОТО)

Васко Спасоски

Хороскопски знаци кои се шампиони во нервирање на другите!

Igor

Остави Коментар

седумнаесет + Шестнаесет =

Слични објави

Вдовицата на Шабан Шаулиќ се отселила од вилата на Дедиње: Имала две причини, а еве на кого ја издала… (ФОТО)

Васко Спасоски

Почина легендарниот блуз и кантри пејач Кени Роџерс (ВИДЕО)

Еспресо

Синот на Аркан: Доколку Цеца сака помирување прво мора да го направи ова!

Еспресо

БОБА И БРЕНА одбиле да го спонзорираат НОЛЕ – еве колку милиони се во загуба поради тоа

Igor

Скандалозна слика на актерката: Покажала малку повеќе при излегувањето од кола, а не била „средена“ (ФОТО)

Igor

Го најавуваа како следниот Дикаприо или Мет Дејмон, а тој само „исчезна“

Еспресо