КАРЛЕУША Е ВИНОВНА: Како хрватскиот фудбалер стана дел од црна листа?

Директорката на Туристичката заедница на Макарска, Хловерка Новак Срзиќ, јавно изрази негодување за сопственикот на еден ноќен клуб на Макарска, поради неговиот избор на музика.

Конкретно, се работи за поранешниот фудбалер на ФК Загреб, Горан Димиќ, кој е сопственик на еден од најпопуларните ноќни клубови на Макарска, каде минатата недела во живо настапи Јелена Карлеуша.

Новак Срзиќ има забелешка за изборот на музика општо во поголемиот дел од ноќните клубови, но се чини дека најмногу ѝ пречи музиката на Јелена Карлеуша.

Но, она што е факт е дека токму ѕвездите од нејзин калибар ги полнат овие клубови, носејќи профит не само за нив, туку и за целата Макарска ривиера.

Таа пак, е децидна дека од конкретниот клуб постојано се слуша лоша музика и тоа лошо влијае врз културниот имиџ на Макарска, каде секоја година има богата културна програма. За споредба зема друг клуб, кој е одлично звучно изолиран и воопшто не пречи.

Се чини дека со изборот на гости како Карлеуша, Аца Лукас, Миле Китиќ и слични, сопственикот на дискотеката се најде на црната листа кај туристите и жителите на јадранското крајбрежје.

Слични објави

Вака сега во Рим се продава сладолед: Сè е поинаку како пред ковид-19! (ФОТО)

Еспресо

Кортни Кардашијан доби ужасни критики за фотографијата од својот син! (ФОТО)

Еспресо

Џенифер Лопез сака да ја купи луксузната вила на Лепа Брена! (ФОТО)

Еспресо

Анастасија се исели од семејната куќа: Ќерката на Цеца фатена како внесува куфери во друга зграда (ФОТО)

Igor

„Black Sabbath“ почнаа турнеја со нов пејач, „Црвена Јабука“ објави двоен албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Дарко Рундек обработи свој голем хит и на обожавателите им испрати важна порака за коронавирусот! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

седумнаесет − петнаесет =

Слични објави

Брена го моли Тошиќ да не ја остава Карлеуша? Фудбалерот ја слушал со насолзени очи

Igor

Роберт Де Ниро и Леонардо Дикаприо нудат улога во филм на Скорсезе за оние кои ќе донираат! (ВИДЕО)

Еспресо

Сѐ уште сте сингл? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Igor

По разводот и борбата за старателство БРЕД ПИТ најде време и за НОВА ЉУБОВ?!

Igor

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО СУПЕР ЗГОДНИОТ ПЕЈАЧ, син на пратеничка во македонското Собрание (ФОТО)

Igor

Тајната на Елизабет Харли за совршениот и млад изглед и на 54 години! (ФОТО)

Еспресо