Каква Рита Ора, каква Дуа Липа: Погледнете ја како изгледа оваа албанска пејачка (ФОТО)

Можеби многумина од вас сметаат дека најзгодни пејачки кај албанската популација се светски познатите Рита Ора, Дуа Липа, Ера Истрефи или пак Бебе Реџа, но…

Можеби не е се уште планетарно позната, но дефинитивно пејачката Морена Тараку е најатрактивната пејачка од албанска националност.

Таа е од Косово, а неколку пати досега учествувала и на избори за убавина, преставувајќи ја матичната земја, но и Албанија.

На Инстаграм ја следат речиси еден милион следбеници, а ако се прашувате зошто, доволно е само да ги погледнете овие фотографии:

 

View this post on Instagram

 

M Y I N S T A G R A M I S Y O U R N E T F L I X

A post shared by K I N G M T ♔ (@morenataraku) on

 

View this post on Instagram

 

UNE I KOM TI DON MI PAS #SWAG Link on my bio #neednewhaterstheoldonesbecamemyfans

A post shared by K I N G M T ♔ (@morenataraku) on

 

View this post on Instagram

 

Tomorrow 14:00 MORENA – SWAG SILLI THOBEN PANAMERA EDHE N’BENTLEY

A post shared by K I N G M T ♔ (@morenataraku) on

 

View this post on Instagram

 

L A M B O R G H I N I I T S E L F ⚡️

A post shared by K I N G M T ♔ (@morenataraku) on

 

View this post on Instagram

 

It’s ❄️ outside

A post shared by K I N G M T ♔ (@morenataraku) on

 

Слични објави

После 15 години откриено како Анџелина Џоли го завела Бред Пит: Имала посебна тактика!

Еспресо

Мараја Кери конечно побара помош за болеста

Igor

Оваа жена не старее: Натали ги засени српските манекенки во Нови Сад (ФОТО)

Igor

Зошто косата постојано ви е сува?

Igor

Шарлиз Терон блесна во фустанот на „Диор“: Го шиеле 1.200 часа! (ФОТО)

Igor

Пробајте да им одолеете – Ова се најстрасните хороскопски знаци!

Igor

Остави Коментар

5 × оне =

Слични објави

Име кое никој не го очекуваше: Официјално објавено името на кралското бебе

Igor

ТАА ГО ЧИНЕШЕ БРАК: Најбогатиот човек на светот ја потврди врската со атрактивната Лорен (ФОТО)

Igor

Затоа е ГОЛЕМ: На Раде Шербеџија не му е проблем да чека во ред како и сите останати луѓе!

Васко Спасоски

Јордан Митев со новата песна го најави албумот и јубилејниот голем концерт (АУДИО)

Васко Спасоски

За фотомоделот Вилдане нема зима, се појави „пиштол“ гола (ФОТО)

Igor

Аделина Тахири, жена со префинет стил (ФОТО)

Igor