Изгледот на Бер Грилс ги зачуди гледачите: Изгледа како порно актер од 70-те (ФОТО)

Авантуристот Бер Грилс се појави ви шоуто „Good Morning Britain” и ги изненади гледачите со својот нов имиџ.

Бер пуштил мустаќи поради кои на социјалните мрежи сега коментираат дека тој изгледа како „порно ѕвезда од седумдесети“.

„Бер ме потсеќа на 70-те“, „Постои ли некоја причина зошто Бер ги носи овие порно мустаќи?“, „Бер Грилс сега изгледа како да излегол од порничите од седумдесетите“, му пишуваа изненадените твитерџии.

Но, Бер има добро оправдување за ваквиот изглед. Имено, тој мустаќите ги пуштил во склоп на движењето Мовембер, чија цел е ширење на свеста за здравјето на мажите.

Сепак, тој призна дека ниту на неговата сопруга не и се допаѓаат неговите мустаќи и дека по Мовембер ќе ги избричи.

Слични објави

БИЛИ АЈЛИШ ОТКРИВА: Луѓето се плашат од големи гради, изгубив многу следбеници поради нив

Еспресо

Кој е индискиот гуру Моханџи чии следбеници се Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена

И. Т.

(ВИДЕО) СЕВЕРИНА Е БЕСТРАШНА: Ми рекоа дека тоа можело да ме убие

И. Т.

АКТИВИСТКА СЕ СОБИРА ПАРИ НА „ONLYFANS“: Ќе донира 75% од својата заработка за борба против климатските промени

И. Т.

ЛИНДА ЕВАНГЕЛИСТА ГО ПРЕКИНА МОЛКОТ: Прозборе за естетската процедура што го уништи нејзиниот изглед и кариера

И. Т.

(ФОТО) ЛОКУМЧИЊА: Никогаш толку секси – Меган Фокс и Кортни Кардашијан

Еспресо
Се вчитува....