Иако необична, оваа боја за коса станува голем пролетен хит

Косата со боја на сенф е голем хит на Инстаграм. Можеби не изгледа така на прв поглед, но оваа боја му прилега на секој тен.

Таканаречената „mustard hair “ (коса со боја на сенф) во моментов е многу популарна и може да се види на бројни постови на Инстаграм.

Бидејќи оваа нијанса тешко се добива, стручњаците препорачуваат да не експериментирате дома, туку да се обратите кај професионалец.

Слични објави

НЕ ПЕЕ ЛУНА!? Оваа МАКЕДОНСКА ПЕЈАЧКА признала дека се слуша нејзиниот глас во песната!

Igor

Што прават ПАРИТЕ И СЛАВАТА? На сликите се ИСТИТЕ ЖЕНИ, со разлика од осум години (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Хороскоп за 19 октомври, сабота – Биковите треба да побегнат од монотонијата, а Водолиите да ризикуваат

Igor

Плетен костим за капење: Преубав, единствен, женствен, романтичен

Igor

Анџелина Џоли ПРОГОВОРИ ЗА РАЗВОДОТ со Бред Пит: „Се чувствував како нешто мало и безначајно“

Igor

Сестрата на Том Хенкс: Брат ми не е бог, не се чувствува најдобро

Еспресо

Остави Коментар

20 − 6 =

Слични објави

Сенидах од поинаков агол ги покажа раскошните облини, но еден детаљ им пречеше на многумина! (ФОТО)

Васко Спасоски

Мерлин Монро била мртва со години, но тој не престанал да ја сака: Најромантичниот гест во светот на славните кој ќе ве разнежни!

Еспресо

Маска против брчки од само две состојки

Еспресо

Баба Ванѓа ѝ предвидела се на Лепа Брена! Пејачката два пати била да ја посети, а ја ангажирала и бугарската влада

Igor

Глумицата Нина Деан доби син

Еспресо

Виенска штрудла со јаболка, рецепт кој ќе ве врати во детството

Igor