17.8 C
Скопје
06:42 - 30 јуни, 2022

(ФОТО) Сузана Турунџиева: Не морате да бидете дел од светот во кој моќта се изразува исклучиво преку парите

За искреното пријателство на хероината од филмот „Медена Земја“, Атиџе Муратова и нашата позната пејачка, водителка и писателка Сузана Турунџиева пишувавме многупати.

Нивното пријателство не беше спречено ниту од пандемијата на коронавирусот. Двете дами го користеа секој момент да го поминат заедно, а секое нивно дружење да го збогатат со многу музика.


Минатата година двете дами го остварија долго најавуваниот дует „Од Бекирлија до Битола“, а притоа беше промовиран и видео спот за оваа композиција, а потоа следеше и нивниот прв заеднички албум „Пола тебе – пола мене“.


Сузана и Атиџе, уживаат во секој слободен момент да поминат квалитетно време заедно. Патуваат заедно, уживаат во заедничкото друштво и долгите муабети. По подолго време водителката сподели нова фотографија со Атиџе, а во описот на фотографијата напиша:

„Не морате да бидете дел од светот во кој моќта се изразува исклучиво преку парите и потребата да се контролираат другите… Можете да се поврзете со оние кои моќта ја изразуваат преку ЉУБОВ КОН ДРУГИТЕ, ЧОВЕШТВОТО, ВИСТИНАТА…“- напиша Сузана.

Слични објави

За сексуално и психичко злоставување жени: Пејачoт Ар Кели осуден на 30 години затвор

Еспресо

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо
Се вчитува....