20.8 C
Скопје
03:33 - 30 јуни, 2022

(ФОТО) Сања Кужет откри како ја одржува витката линија: Водителката на „Ѕвездите на Гранд“ постојано привлекува внимание со својот беспрекорен изглед

Атрактивната водителка на најпопуларното балканско музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Сања Кужет, постојано привлекува внимание со својот беспрекорен изглед, а сега покажа како ја одржува витката линија.

Водителката важи за една од најубавите ТВ лица во Србија. Сања сега покажа колку напорно работи на својот изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet)


На својот инстаграм профил водителката објави фотографија на која се гледа како вежба. Сања на фотографијата прави доста комплексна вежба позната како „планк“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet)

„Планк“ е една од најпопуларните и најефикасните вежби ширум светот. Со оваа вежба не само што се стимулираат стомачните, туку и мускулите на целото тело. Посветете само пет минути дневно и ќе бидете изненадени со резултатите.

Суштината на вежбата е да „лебдите“ со телото над подот само неколку минути дневно и тоа потпирајќи се само на рацете и нозете. Несомнено, да се задржите во оваа положба и само две минути – не е лесна задача.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet)


Во тој миг се активираат голем број мускули. Но како резултат од оваа вежба ќе имате силен грб, затегнат задник без целулит, извајани нозе, рамен стомак и убави раце. Ова е само една од тајните на совршениот изглед на Сања.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sanja Kuzet (@sanja_kuzet)

„По кратка пауза за празниците продолжувам таму каде што застанав“, напиша Сања во описот на фотографијата.

Слични објави

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо

Славчо Попоски најавува нестабилност со пороен дожд

Еспресо
Се вчитува....