24.8 C
Скопје
16:54 - 3 октомври, 2023

ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ позираше ГОЛА против контроверзната забрана за абортус (ФОТО)

Законот ќе стапи на сила шест месеци откако ќе го потпише гувернерката Кеј Ивеј

Американската сојузна држава Алабама усвоила скоро целосна забрана на абортус, што вознемири многумина ширум светот. Законот ќе стапи на сила шест месеци откако ќе го потпише гувернерката Кеј Ивеј

По објавувањето на законот, Алабама ќе забрани абортус во каков било случај. Лекарот кој ќе го направи тоа го чека казна затвор од 99 години.

Манекенката Емили Ратајковски е една од многуте кои одлучија да проговорат против забраната.
Ратајковски својата порака ја испратила покрај фотографијата на која е гола.

 

Слични објави

Никогаш повеќе не го видов: Кеба вечно ќе се сеќава што му кажал Тома Здравковиќ

Еспресо

(Фото) Легендарното селфи на поранешната финска премиерка и Ана Винтур го крена модниот свет на нозе!

Еспресо

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо
Се вчитува....