ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ позираше ГОЛА против контроверзната забрана за абортус (ФОТО)

Законот ќе стапи на сила шест месеци откако ќе го потпише гувернерката Кеј Ивеј

Американската сојузна држава Алабама усвоила скоро целосна забрана на абортус, што вознемири многумина ширум светот. Законот ќе стапи на сила шест месеци откако ќе го потпише гувернерката Кеј Ивеј

По објавувањето на законот, Алабама ќе забрани абортус во каков било случај. Лекарот кој ќе го направи тоа го чека казна затвор од 99 години.

Манекенката Емили Ратајковски е една од многуте кои одлучија да проговорат против забраната.
Ратајковски својата порака ја испратила покрај фотографијата на која е гола.

 

Слични објави

Баба Ванѓа ѝ предвидела се на Лепа Брена! Пејачката два пати била да ја посети, а ја ангажирала и бугарската влада

Igor

Нема теорија во овој страшен лик да го препознаете едниот од најубавите актери на светот! (ФОТО)

Еспресо

Зошто не ги покрила со косата? Розга настапуваше со фластери на ушите! (ФОТО)

Еспресо

Галоски руши рекорди, поддржан и од Дејвид Гета на неговите официјални страници!

Васко Спасоски

Легендарната пејачка со песната „I will survive“ демонстрираше како да се заштитат луѓето од коронавирус! (ВИДЕО)

Еспресо

Јелена Карлеуша: „Сите велат дека сум „пластична“, а имав само операција на градите“.

Еспресо

Остави Коментар

четири × 3 =

Слични објави

Полусестрата на Меган Маркл ГО РАЗОТКРИ ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ВОЈВОТКАТА: Во јавноста глуми жртва, приватно НЕ ПРАШУВА ЗА БОЛНИОТ ТАТКО (ВИДЕО)

Igor

Џенифер Анистон пак соборува рекорди на Инстаграм: Сите сакаат да ја видат без шминка!

Igor

Ана Николиќ во секси боди и провокативна поза го крева притисокот на своите машки обожаватели! (ФОТО)

Еспресо

Роберт Патинсон: Да не беше „Хари Потер“ ќе бев пијанист!

Igor

Откако Џиџи Хадид го покажа својот дом, твитерџиите си играат мајтап со неа, како ви се допаѓа вам?

Еспресо

Како Меган Маркл ќе го прослави својот роденден?

Igor