Едвај одеше во фустан стар 56 години: Дојде по награда, ама доби уште една за која сите и се смеат (ВИДЕО)

Гвинет Палтроу се определила за фустан од далечната 1963 година кога дојде да си ја подигне својата Еми награда.

Интересниот детал беа ракавите кои се спуштаа до земја, додека пак горниот дел беше скоро проѕирен. Актерката се одлучила за минималистичка шминка која дополнително ја истакнало креацијата на себе.

Профимедиа.рс

Без оглед на овој храбар потег кој го направила, познатат актерка се најде на листата на најлошо облечени дами.

Профимедиа.рс

Бидејќи се работело за доста тежок и крут материјал, фустанот на Гвинет практично и ги попречувал движењето, па на бината таа се качила со ситни чекори.

Слични објави

Нијанси кои асоцираат на успех и моќ: Со овие бои секоја комбинација изгледа скапо! (ФОТО)

Igor

Дали петтото дете е на пат? (ФОТО)

Igor

Биографско дело за Боб Дилан: Тимоти Шаламе во улога на славниот рокер

Еспресо

Карлеуша се пофали со стомачните мускули: Тијана Дапчевиќ и Јелена Розга се воодушевија! (ФОТО)

Еспресо

Сите се смеат за манекенскиот чекор на бујната старлета во танга (ВИДЕО)

Igor

4 многу едноставни работи кои мажите ги посакуваат во креветот

Igor

Остави Коментар

18 − 13 =

Слични објави

Почина момчето на Моника од серијата „Пријатели“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Северина по еден месец го виде синот Александар и напиша емотивна порака (ФОТО)

Васко Спасоски

Се врати атрактивната ТУНА: Во секси црно бикини пејачката позира покрај базен (ФОТО)

Igor

РИТА ОРА: Ме поврзуваат со секој маж со кој ќе ме видат

Igor

Список на сите познати заболени од коронавирусот до овој момент! (ФОТО)

Васко Спасоски

Тоа не се постпородилни килограми: Меган Маркл повторно е бремена?!

Igor